Arī otrās instances tiesā Grevcovu atzīst par vainīgu melošanā CVK

Rīgas apgabaltiesa otrdien, 21.novembrī, krimināllietā par 14.Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) atstāja negrozītu pirmās instances spriedumu, ar ko viņa atzīta par vainīgu un sodīta ar sabiedrisko darbu 160 stundu apmērā.

Pilns nolēmums lietas dalībniekiem būs pieejams 5.decembrī. Pēc tam to desmit dienu laikā varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Kā informē lietā referējošā Rīgas apgabaltiesas tiesnese Karīna Kazārova, tiesa uzskata, ka aizstāvības argumenti ar pierādījumiem lietā neapstiprinās, kā arī nerada pamatu apmierināt prokurora protestu, jo nekonstatēja apsūdzētās vainu pastiprinošu papildu apstākli. Tiesnese norāda, ka apelācijas instances tiesas kolēģija uzskata apsūdzētajai pirmās instances tiesā noteikto sodu par pietiekamu.

Iepriekš Rīgas pilsētas tiesa Pārdaugavā Grevcovu atzina par vainīgu un sodīja ar sabiedrisko darbu 160 stundu apmērā. Grevcova par spriedumu iesniedza apelācijas sūdzību, bet prokurors – protestu. Prokurors iepriekš lūdza tiesu Grevcovai piespriest sabiedrisko darbu 200 stundu apmērā, kā arī naudas sodu 6200 eiro apmērā.

Stājoties spēkā notiesājošam spriedumam, deputāte zaudētu mandātu.

Iepriekš Grevcova tiesas sēdē lūdza viņu attaisnot, apgalvojot, ka viņas vaina tiesas procesā netika pierādīta. Tāpat poliktiķe uzsvēra, ka CVK dati tika mainīti vairākiem viņas partijas biedriem un par to tika informēts arī prokurors, taču viņš apsūdzētās vārdus neesot ņēmis vērā.

Prokurors tiesas debatēs norādīja, ka Grevcova apzinājās, ka viņas aizpildītā anketa tiks iesniegta CVK, kā arī nav tiešu pierādījumu par to, ka Grevcova saviem partijas biedriem bija iesniegusi patiesu informāciju par savu izglītību un darba pieredzi un kļūda CVK parādījās kļūdaini ievadot datus. Tāpat Grevcova ir parakstījusi CVK iesniegumu ar saviem “kļūdainiem” datiem, līdz ar ko būtu absurdi Grevcovu attaisnot tikai tāpēc, ka viņa varētu neizlasīt CVK anketu.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz trim mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Iepriekš Grevcovas aizstāvis lūdza lietas materiāliem pievienot dažus dokumentus. Viens dokuments ir saistīts ar CVK pērnā gada 26.oktobra atbildi partijas Stabilitātei! priekšsēdētājam Aleksejam Rosļikovam, kurā CVK atteica iespēju labot Grevcovas CVK anketā ievadītos datus.

Tāpat lietā tika pievienota izdruka no Grevcovas sūtītā e-pasta, kurā viņa bija nosūtījusi aizpildīto CVK anketu. Pēc Grevcovas teiktā, tas tika izdarīts 1.jūlijā. Sūtītajā e-pastā bija norādīts, ka pēdējā Grevcovas darba vieta ir bijusi SIA Dolo, kur viņa strādājusi par palīgstrādnieci. Izglītības sadaļā tika norādīts, ka Grevcova ir ieguvusi vidējo izglītību Rekavas vidusskolā 2008.gadā.

Grevcova turpina pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums. Latvijā ir trīs instanču tiesas.

Pērnā gada 7.oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272.panta saistībā ar deputātes iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu CVK. Veicot nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības un iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu, 17.oktobrī kriminālprocess paātrinātā kārtībā nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Grevcova, būdama 14.Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, CVK iesniegusi ziņas par sevi, tai skaitā norādot informāciju sadaļā Darba vieta un ieņemamie amati, kā arī Izglītība. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 13.jūlijā iesniedza CVK.

Jau ziņots, ka partijas bijusī Stabilitātei! deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). To apstiprināja LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe-Vīksne. Persona ar šādu vārdu un uzvārdu neesot atrodama LSPA Studentu informatīvajā sistēmā, kas darbojas kopš 2004.gada. Tāpat Grevcova nav fiksēta ne absolventu sarakstā, ne studējošo sarakstā, akcentēja akadēmijas pārstāve.

Grevcova plašāku atpazīstamību izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē TikTok. Partija Stabilitātei! 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 11 mandātus. Savukārt vēlāk Grevcova partiju pameta un pievienojās politiskai partijai Apvienība Jaunlatvieši.

Lasiet arī: Grevcova rosina liegt Abu Meri turpināt ārsta praksi

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas