Arī patlaban Latvija tuvākajā laikā nav apdraudēta, mierina iekšlietu ministrs

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) pirmdien, 23.oktobrī, Latvijas Televīzijas raidījumā Šodienas jautājums pauda pārliecību, ka Latvijai arī pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā tuvākajā laikā nekas nedraud.  

Viņš atzina, ka ģeopolitika šobrīd ir tik trausla, ka grūti pateikt, kas Latviju sagaida. Tomēr Valsts drošības dienests lieliski tiek ar visu galā, regulāri monitorējot situāciju pēc konflikta Izraēlā. Līdz ar to Latvija – salīdzinoši ar tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kur notiek vardarbības demonstrācijas – atrodas drošībā.

Runājot par migrantu plūsmu, Kozlovskis norādīja, ka bēgļu plūsma jebkurā gadījumā rada riskus, turklāt darbs ar trešajām valstīm esot gana sarežģīts. Viņa vērtējumā, Latvijas

lielākais risks ir Baltkrievijas robeža,

tomēr arī šajā gadījumā migrantu aprite nav tādā apjomā kā Eiropā.

Vienlaikus ministrs uzskata, ka būtu jāpaātrina patvērumu meklētāju izvērtēšanas procedūra. Šobrīd tā ilgst sešus mēnešus, un to ir plānots mainīt, lai šiem cilvēkiem nebūtu ilgstoši jāuzturas patvēruma valstī.

Lasiet arī: VIDEO | Valsts prezidents: Teikšu tieši – pasaulē ir haoss

Kozlovskis arī informēja, ka šobrīd 3500 Krievijas pilsoņu Latvijā ir saņēmuši aicinājumu doties projām no Latvijas. Pašlaik personas ir vērsušās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, sniedzot skaidrojumu, kādēļ iepriekš nav reaģējušas. Katrs gadījums tiek vērtēts individuāli, taču iekšlietu ministrts pieļauj, ka, iespējams, varētu būt gadījumi, kad varētu tikt dota iespēja palikt.

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas