Arvien pieaug mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu ar Baltkrieviju

Pēdējās trīs dienās Valsts robežsardze novērsusi 272 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, bet humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana nav liegta vienam cilvēkam, informē robežsardzē.

Pēdējo divu mēnešu laikā bieži no Baltkrievijas Latvijā centušies nelegāli iekļūt, bet nav ielaisti ap 100 migranti dienā.

Kopumā šogad no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas robežsargi atturējuši 12 205 cilvēkus, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā ir uzņemti 379 cilvēki.

Pērn visa gada laikā kopā tika novērsti

5 286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu,

savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

BNN jau ziņoja, ka saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu, valdība septembra vidū nolēma apturēt Silenes robežšķērsošanas vietas darbību.

Lasiet arī: Jautājumu par jaunu IDB vadītāju Kozlovskis sola risināt pēc budžeta pieņemšanas

Seko mums arī Facebook, Draugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas