AS paģēr Ašeradenam nomainīt Jaunzemi un reformēt VID

Saeimas Apvienotā saraksta (AS) frakcija pirmdien, 3.aprīlī, tikās ar finanšu ministru Arvilu Ašeradenu un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju Ievu Jaunzemi. Klāt bija arī VID Iekšējās drošības pārvaldes direktors Aigars Prusaks.

AS sabiedrisko attiecību konsultante Mudrīte Grundule ziņo, ka frakcijas deputāti no uzņēmēju organizācijām regulāri saņem sūdzības par VID darbu, iestāde netiek galā ar ēnu ekonomikas samazināšanu un tai ir nopietnas reputācijas problēmas. Tāpēc frakcija vēlējās noskaidrot ģenerāldirektores redzējumu par VID attīstības stratēģiju, reputācijas atjaunošanu un negodprātīgas rīcības izskaušanu dienestā, kā arī principa «konsultē vispirms» īstenošanu, kas paredz veicināt labprātīgu prasību izpildi, nevis sodu likšanu.

“Sarunas gaitā secinājām, ka VID vadītājai nav izpratnes par to, kā veicināt nodokļu nomaksu, vienlaikus palīdzot ekonomikai dzīvot, trūkst līderības un visaptveroša redzējuma par nepieciešamajām izmaiņām VID darbībā.

Plānotās izmaiņas ir kosmētiskas un uz papīra.

Turpinot darboties šādā pašā garā kā līdz šim, cerētos rezultātus, kas palīdzētu efektivizēt VID darbību, samazināt birokrātiju, veicināt godīgu konkurenci un cīņu ar melnajiem un pelēkajiem nodokļu nemaksātājiem, sasniegt nebūs iespējams. Vēlamies strukturālas pārmaiņas VID, jo redzam, ka iestādei ir nepieciešams kapitālais remonts,» atzīst Saeimas AS frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tāpat frakcijas vadītājs norāda, ka AS skatījumā, lai nodrošinātu izrāvienu tautsaimniecības attīstībā un sasniegtu valdības izvirzīto mērķi – ekonomikas transformāciju –,

ir nepieciešams efektīvi strādājošs VID, kam sabiedrība uzticas.

Tas ir ļoti būtiski, ņemot vērā lielās VID pilnvaras un ietekmi. Tādēļ AS aicina finanšu ministru nomainīt Jaunzemi un jautājumus par VID reformas īstenošanu iekļaut finanšu ministra vadītās Nodokļu politikas pilnveides koordinēšanas grupas darba kārtībā.

Šajā darba grupā deleģēti tautsaimniecības jautājumos zinoši koalīcijas pārstāvji, uzsvērts paziņojumā. Tajā AS pārstāv Andris Kulbergs, Linda Matisone, Uldis Pīlēns un Aiva Vīksna, kā arī darba grupas sanāksmēs piedalās valdības sociālie partneri.

Lasiet arī: Valstij trūkst ieņēmumu – pārvērtēšot visus 14 nodokļus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas