ASV aicina savus pilsoņus “nekavējoties” atstāt Baltkrieviju

Lietuvai slēdzot divus no sešiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Baltkrieviju, ASV pirmdien, 21.augustā, aicinājušas savus pilsoņus “nekavējoties” atstāt Baltkrieviju.

“Neceļojiet uz Baltkrieviju, ņemot vērā baltkrievu varasiestāžu nerimstošo atbalstu Krievijas neizprovocētajam uzbrukumam Ukrainai, krievu karaspēka koncentrēšanos Baltkrievijā, patvaļīgu vietējo likumu piemērošanu, potenciālos pilsoniskos nemierus, aizturēšanas draudus un vēstniecības ierobežotās iespējas palīdzēt ASV pilsoņiem, kas uzturas vai dodas uz Baltkrieviju,” teikts paziņojumā, ko izplatījusi ASV vēstniecība Minskā.

Vēstniecība norādījusi, ka iespējama arī citu robežšķērsošanas punktu slēgšana uz Baltkrievijas robežas ar Latviju, Lietuvu un Poliju, kā ļāvušas noprast šo valstu valdības.

Baltkrievijā esošie ASV pilsoņi aicināti nekavējoties valsti atstāt, izmantojot robežšķērsošanas punktus uz robežas ar Lietuvu vai Latviju, vai arī lidmašīnu.

“ASV pilsoņiem nav ļauts ieceļot Polijā no Baltkrievijas pa sauszemi,” atgādina vēstniecība, brīdinot, ka nevajag doties arī uz Krieviju vai Ukrainu.

Lasiet arī: Pujāts: Slēdzot robežu ar Baltkrieviju, pieaugtu riski nelikumīgai robežas šķērsošanai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas