Atbalstu plāno arī mājsaimniecībām ar naftas gāzes un dīzeļdegvielas apkuri

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 1.februārī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumos – tie paredz valsts atbalstu sniegt arī mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu–butānu) vai dīzeļdegvielu.

Komisija lūgs likuma grozījumus iekļaut Saeimas 2.februāra sēdes kārtībā, informēja tās priekšsēdētāja biedrs Artūrs Butāns (NA).

Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu pieaugumu plāno kompensēt 50% apmērā,

bet ne vairāk kā 100 eiro par megavatstundu. Uz  katru atbalstāmo mājsaimniecību ir paredzēts attiecināt patēriņa slieksni, kas atbilst vidēja izmēra mājsaimniecībai, un tā ir viena tonna sašķidrinātās gāzes.

Dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu arī plānots kompensēt 50 procentu apmērā, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru. Kā patēriņa slieksnis uz vienu mājsaimniecību ir noteikti četri tūkstoši litru marķētās dīzeļdegvielas. Tas aprēķināts, pieņemot vidējo ar dīzeļdegvielu apkurināmo mājsaimniecības platību.

Kompensācijas maksā paredzēts iekļaut arī pievienotās vērtības nodokli. Lai pieteiktos atbalstam, iedzīvotājiem, kuri apkurei iegādājas dīzeļdegvielu vai sašķidrināto gāzi, ar maksājumu attaisnojošiem dokumentiem būs jāvēršas pašvaldībā.

Patlaban Latvijā ir ap 4500 mājsaimniecību, kas apkures un karstā ūdens nodrošināšanai izmanto sašķidrināto naftas gāzi, savukārt ap 3100 mājsaimniecību siltumu nodrošina ar marķēto dīzeļdegvielu, ko apkures vajadzībām var iegādāties ar samazinātu akcīzes nodokli, norādīts grozījumu anotācijā.

Grozījumi paredz, ka atbalstu varēs saņemt par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no pagājušā gada 1.maija līdz šī gada 30.aprīlim. Iepriekš Saeima jau noteica pasākumus, lai iedzīvotājiem segtu daļu no energoresursu cenu pieauguma – par centrālo apkuri, apkurē izmantoto elektrību, dabasgāzi, koksnes granulām, briketēm, malku.

Lasiet arī: Ekonomists: Pārlieku brīvi valsts atbalsta nosacījumi ir bīstami

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas