Atkāpusies Vācijas aizsardzības ministre

Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehta (Christine Lambrecht) atkāpusies no amata, un tas sekojis valstī augošajam skepticismam par viņas piemērotību postenim, raksta ziņu aģentūra Reuters.

Oficiālajā paziņojumā Lambrehta norāda, ka lūgusi Vācijas kancleram Olafam Šolcam (Olaf Scholz) atbrīvot viņu no aizsardzības ministres pienākumiem. Lēmums atkāpties nācis laikā, kad Vācija izjūt pieaugošu starptautisko spiedienu apstiprināt papildus militāro palīdzību Kijivai. Šobrīd aktuāls jautājums ir arī pašas Vācijas aizsardzības spējas, un šīs diskusijas uzvirmojušas pēc tam, kad armijas mācību laikā pārstāja darboties vairāki Puma tanki.

Lambrehta tiek vainota par nespēju ātri atgriezt labā formā Vācijas bruņotos spēkus – Bundesvēru. Šim mērķim pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā tika atvēlēts īpašs finansējums 100 miljardu eiro apmērā.

Kā iespējamie bijušās ministres pēcteči Vācijas medijos tiek minēti Vācijas Bruņoto spēku parlamentārā komisāre Eva Hēgla (Eva Hoegl), Aizsardzības ministrijas valsts sekretāre Zīmtje Mellere (Siemtje Moeller), sociāldemokrātu līderis Larss Klingbeils un Vācijas valdības darba ministrs Huberts Heils (Hubertus Heil). Pagaidām nav oficiālu paziņojumu par jauno Vācijas aizsardzības ministru.

Tiek plānots, ka 19.janvārī Vācijā ieradīsies ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins (Lloyd Austin), un tas vēl vairāk palielina spriedzi un liek ātri izvērtēt kandidātus brīvajam postenim. Ostins piektdien, 20.janvārī, piedalīsies sanāksmē Ramšteinas militārajā bāzē, kur tiks apspriesta palīdzība Ukrainai.

Lambrehta saskārusies ar plašu kritiku dažādu iemeslu dēļ, un pēdējā reize bija pēc jaunā gada iestāšanās, kad bijuši ministre sociālajos tīklos publicēja video, kurā pateicās karavīriem, bet viņu bija grūti sadzirdēt, jo fonā tika šautas raķetes un plaukšķenes. Lambrehtai tika arī pārmesta patīkamu personisku tikšanos jaukšana ar karu Ukrainā, kad viņa apsveikuma video paziņoja: «Kāds bija 2022.gads? Mēs sastapāmies ar neticamiem izaicinājumiem. Eiropas vidū plosās karš. Saistībā ar to, es tikos ar daudziem interesantiem, vareniem cilvēkiem un guvu daudz īpašus iespaidus.»

Lasiet arī: Ukraina saņems bruņutehniku no ASV un Vācijas, noraida pamieru

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas