Aug labības kravu apgrozījums Latvijas lielajās ostās un dzelzceļa pārvadājumos

Šā gada aizvadītajos gada desmit mēnešos Latvijas lielajās ostās par 14% un dzelzceļa pārvadājumos par 32% ir pieaudzis labības kravu apgrozījums, vēsta Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa. Tostarp ienāk labības produktu kravas no Ukrainas.

Gada desmit mēnešos Latvijas lielajās ostās pieauga gan labības, gan arī konteineru kravu apgrozījums – tas palielinājies par 4,6% salīdzinājumā ar pērnā gada desmit mēnešiem. Arī mazajās ostās kopā par 3,6% kāpis kravu apgrozījums. Te lielāko pienesumu dod Salacgrīvas osta ar 36,4% no kopējā kravu apjoma.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada desmit mēnešiem – pret Krieviju vērsto sankciju ietekmē –,

ostās kopējais kravu apgrozījums samazinājies par 16,9%.

Galvenokārt kravu apjoma kritums vērojams ogļu un naftas produktu segmentos, kā arī beramkravu un ģenerālkravu sektorā. Arī dzelzceļa kravu apgrozījumu ietekmē ģeopolitiskā situācija, kur kopējais kravu apgrozījums samazinājies par 28,9%, jo krities gan naftas produktu, ogļu, gan minerālmēslu un rūdas kravu apjoms.

Rīgas ostā desmit mēnešos pārkrautas 15,7 miljoni tonnu kravu. Ostā palielinās pārkrauto labības kravu apjoms, kas pieaudzis par 26,3%. Pieaugums vērojams arī pārkrauto konteineru kravu apjomā – tas palielinājies par 7,4%. Taču, salīdzinot ar pērno gadu, Rīgā samazinās pārkrauto ogļu, naftas produktu, rūdas un arī kokmateriālu kravu apjoms.

Liepājas ostā šajā periodā kopējais kravu apgrozījums bija 5,9 miljoni tonnu. Ostā pieaug enerģētikas kravu – koksnes šķeldas – apgrozījums, kas palielinājies par 8,1%, un arīdzan ro-ro kravu apjoms ar Vāciju, kas sastāda 1,2% pieaugumu.

Tāpat kā Rīgā, arī Liepājā palielinās labības kravu apgrozījums, kas pieaudzis par 15,2%. Vērojama arī pozitīva tendence cukura kravu segmentā, kur bijis pieaugums līdz pat divām reizēm vairāk, nekā pārkrauts pērn šajā laikā. Savukārt ogļu, naftas produktu, celtniecības materiālu, konteineru un beramkravu apgrozījumā bijis sarukums, salīdzinājumā ar aizvadītā gada desmit mēnešiem.

Ventspils ostā desmit mēnešos kopskaitā apstrādāts 9,1 miljons tonnu kravu. Arī šajā ostā turpina palielināties labības kravu apgrozījums, kas pieaudzis par 14,5%. Par 20,2% kāpa rūdas kravu apjoms.

Par 15,2 reizēm palielinājās celtniecības materiālu kravu apgrozījums.

Ventspilī, līdzīgi kā abās pārējās lielajās ostās, samazinājās naftas produktu un ogļu kravu apjoms. Arī kokmateriālu un ro – ro kravu bija mazāk kā 2022. gada desmit mēnešos.

Transporta un loģistikas nozarē prioritāte joprojām ir kravu piesaiste, tikšanās ar ārvalstu uzņēmējiem un potenciālajiem partneriem, lai apspriestu iespējamo sadarbību un veidotu jaunus transporta loģistikas maršrutus, vēsta Satiksmes ministrija.

Lasiet arī: Dažas budžeta ieņēmumu ieceres Saeimā sastop būtisku pretestību

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas