Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā aizliedz Krievijas un Baltkrievijas karogus

Pēc incidenta mača laikā Austrālijas atklātā tenisa čempionāta norises vietā liegts ienest Krievijas un Baltkrievijas karogus, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sākotnēji skatītāji drīkstēja ienest Krievijas un Baltkrievijas karogus Melnburnas parkā, kur norisinās Austrālijas atklātais tenisa čempionāts – ar nosacījumu, ka netiks izraisītas nekārtības. Tomēr otrdien, 17.janvārī, rīkotāji grozīja savu lēmumu pēc tam, kad līdzjutēji izrādīja Krievijas karogu Ukrainas tenisistes Katerinas Baindlas un krievu tenisistes Kamillas Rakhimovas mača laikā. Aizliegums stājās spēkā nekavējoties.

Austrālijas Tenisa federācija paziņoja: «Mēs turpināsim strādāt ar spēlētājiem un līdzjutējiem, lai nodrošinātu labāko iespējamo vidi tenisa vērošanai.»

Ukrainas līdzjutēji pastāstīja, ka izsaukuši policiju un apsardzi pēc tam, kad pirmdienas mačā Krievijas līdzjutēji esot mēģinājuši iebiedēt ukraiņu sportisti. Viens no Ukrainas līdzjutējiem laikrakstam The Age sacīja:

«Tas ir ļoti nedroši, notiek karš. Korti ir tiešām mazi, un šie cilvēki bija ārkārtīgi tuvu spēlētājiem, un bija jūtama draudīga atmosfēra.»

Savukārt Krievijas līdzjutējs norādījis, ka cilvēki vienkārši esot pārlieku aizdomīgi, līdzjutēji tikai atbalstot savējos, un neesot bijis ne izsmiešanas, ne necieņas izrādīšanas.

Ukrainas vēstnieks Austrālijā jau iepriekš aicināja Austrālijas Tenisa federāciju rīkoties.

Krievijas un Baltkrievijas sportistiem vairākos sporta veidos kopš kara sākuma Ukrainā ir liegts spēlēt ar savu valstu karogiem. Austrālijā tenisisti spēlē ar neitrālu, baltu karogu, savukārt 2022.gada čempionātā Vimbldonā Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem nebija ļauts piedalīties. Tā organizatori gan vēlāk tika sodīti, un Pasaules Tenisa asociācija paziņoja, ka spēlētājiem ir jāsaglabā tiesības piedalīties sacensībās individuāli.

Viktorijas štata valdība paziņojusi, ka Austrālijas Tenisa federācija pieņēmusi pareizu lēmumu: «Krievijas iebrukums Ukrainā ir nepieņemams. Tas pārkāpj starptautiskās cilvēktiesību normas, un tam palīdz un to atbalsta arī Baltkrievija. Lēmums nodod ļoti skaidru vēstījumu, ka cilvēktiesības ir ļoti būtiskas, gan sportā, gan sabiedrībā kopumā.»

Ukrainas tenisiste Marta Kostjuka jau pirms karogu izmantošanas aizlieguma paziņoja, ka nespiedīs roku Krievijas un Baltkrievijas sportistēm, kuras nav izrādījušas nosodījumu Krievijas iebrukumam.

Lasiet arī: Karš Ukrainā: Krievija uzbrūk civiliedzīvotājiem un Baltkrievijā rīko mācības

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas