Baltais nams aicinās ASV uzņēmējus atbalstīt Ukrainas enerģētiku

Prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) administrācija ceturtdien, 8.decembrī, rīkos virtuālu tikšanos ar lielāko naftas un gāzes uzņēmumu vadītājiem, lai pārrunātu iespējamo palīdzību Ukrainai, raksta aģentūra Reuters.

Tikšanās notiks laikā, kad Krievija cenšas iznīcināt Ukrainas energoinfrastruktūru, veicot biežus un smagus raķešu triecienus. ASV valsts sekretāra vietnieks Deivids Turks (David Turk) vēstulē uzņēmējiem norādījis: «Kā jūs zināt, Ukrainas enerģētikas sektors tiek smagi apdraudēts, Krievijai cenšoties ņemt virsroku ziemas salā un skarbajos laika apstākļos. Kopā mēs varam stiprināt Ukrainas pretošanos.»

ASV Enerģētikas departaments, atbildot uz Reuters lūgumu pēc komentāra, norādīja:

«Tikšanās ir daļa no proaktīvas sadarbības ar ražotājiem, lai mēs būtu droši, ka viņi ir gatavi nodrošināt stabilu un uzticamu enerģijas piegādi klientiem savās mājās, tajā pašā laikā meklējot iespējas, lai palīdzētu mūsu sabiedrotajiem.»

Jaunais Krievijas raķešu triecienu vilnis ir iznīcinājis mājokļus Ukrainas dienvidaustrumos, un atstājis bez elektrības plašus valsts reģionus. Savukārt no Maskavas tiek saņemtas ziņas, ka ukraiņu lidroboti izraisījuši sprādzienus Krievijas militārajos lidlaukos.

Lasiet arī: Ukraina atkal pieredz tumsu pēc raķešu triecieniem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas