Ukraina atkal pieredz tumsu pēc raķešu triecieniem

Ukrainā tiek veikti ārkārtas elektropadeves atslēgumi, lai stabilizētu energotīklu pēc 5.decembra raķešu triecieniem, raksta raidorganizācija BBC.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacījis, ka cietuši daudzi valsts reģioni, un apmēram puse no Kijivas reģiona turpmākās dienas būs bez elektrības. Naktī no 5.decembra uz 6.decembri Zaporižjas apkārtnē arī notikuši raķešu triecieni pa kritiski svarīgo infrastruktūru un dzīvojamajām ēkām. Netiek ziņots par bojāgājušajiem, bet četri cilvēki miruši pirmdienas, 5.decembra, triecienos.

Lielā daļā Ukrainas gaisa temperatūra ir noslīdējusi zem nulles, un miljoniem iedzīvotāju atstāti bez elektrības un ūdens. Pastāv bažas, ka daudzi iedzīvotāji var nosalt.

Tikmēr Krievija ziņo par lidrobotu uzbrukumiem Kurskas apgabalā, kur aizdegusies naftas cisterna. Kurskas apgabala gubernators Romans Starovoitovs informējis, ka cietušo nav, un nekomentēja, kurš veicis uzbrukumu.

5.decembra videouzrunā Zelenskis sacīja, ka Krievija izšāvusi 70 raķetes, bet lielākā daļa no tām notriektas. Prezidents norādīja, ka visvairāk cietuši Vinnicas, Kijivas, Žitomiras, Dņipropetrovskas, Odesas, Hmeļņickas un Čerkasi apgabali, un solīja, ka tiks darīts viss iespējamais, lai stabilizētu situāciju.

Krievijas triecieni ietekmējot arī Moldovas elektroapgādi, kas pierādot, ka Krievija ir drauds ne tikai Ukrainai, bet visam reģionam kopumā.

Maskava ziņo, ka trāpījusi visiem 17 plānotajiem mērķiem, izmantojot augstas precizitātes ieročus. Brīdinājumi par jauniem Krievijas triecieniem izskan jau vairākas dienas, un pastiprinājušies pēc 5.decembra sprādzieniem divos militārajos lidlaukos Krievijas iekšienē. Maskava notikušajā vaino ukraiņu lidrobotu uzbrukumus. Ukraina nav sniegusi komentārus.

Pirms Krievijas pēdējiem uzbrukumiem Kijivas amatpersonas runājušas par plānotiem elektroapgādes atslēgumiem. Tas, salīdznot ar ārkārtas atslēgumiem, dos iedzīvotājiem tiem ļoti svarīgo paredzamības sajūtu. Krievija apšauda civilo infrastruktūru jau kopš oktobra sākuma, un daži rietumvalstu līderi to dēvē par kara noziegumu, ņemot vērā nodarīto zaudējumu apjomu.

Eksperti savukārt norāda, ka no šīm Krievijas darbībām nav nekāda militāra ieguvuma, tas tiek darīts, lai terorizētu un demoralizētu Ukrainas iedzīvotājus. Krievija apsūdzības kara noziegumos un tīšā civiliedzīvotāju apdraudēšanā noliedz.

Lasiet arī: Nogranduši sprādzieni divos Krievijas militārajos lidlaukos

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas