«Bartaševiča izslēgšana ir tikai laika un tehnikas jautājums»

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs tiks izslēgts no partijas Saskaņa, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma ceturtdien, 2.februārī, atklāja politiskā spēka līdzpriekšsēdētāja Regīna Ločmele.

Šāds lēmums partijas triju līdzpriekšsēdētāju vidū un valdē pieņemts, ņemot vērā rēzeknieša izteikumus par partiju, kuros viņš diskreditējis politisko spēku. «Bartaševiča izslēgšana ir tikai laika un tehnikas jautājums,» skaidroja politiķe.

Pašvaldības vadītāju izslēgs no Saskaņas, jo viņa pēdējā uzrunā sociālajos medijos ir partijas statūtu pārkāpumi – Bartaševičs ir diskreditējis partiju, melojis par nespēju redzēt partijas kongresu. «Stāstīt, ka kongresā netika runāts par sakāves Saeimas vēlēšanās cēloņiem, palīdzību cilvēkiem krīzes apstākļos, ir absolūti meli. Nevajag pazemoties līdz meliem,» akcentēja Ločmele.

Viņa arī pastāstīja, ka tostarp Bartaševiča aicinājums ignorēt aizvadītās nedēļas nogalē notikušo Saskaņas kongresu, ko parakstīja viņš kopā ar vēl divu partijas reģionālo organizāciju vadītājiem, nav atbalsojies visos partijas biedros Rēzeknes pilsētā un novadā, kā arī Ludzā, turklāt partija saņēmusi arī jaunus iestāšanās iesniegumus.

Tagad partijas vadība zvanīs katram biedram un uzklausīs viņu redzējumu par situāciju.

Ja Bartaševičs izslēgs no partijas, Saskaņa zaudēs savu pēdējo lielo «varas bastionu», jo jau pagājušajā nedēļā par izstāšanos no Saskaņas un jauna reģionālā politiskā spēka dibināšanu paziņoja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš. Pērn rudenī partija nespēja iekļūt Saeimā, bet vēl pirms tam Saskaņa zaudēja varas pozīcijas Rīgas domē.

Pēc neveiksmes Saeimas vēlēšanās Saskaņas vadību kongresā nolemts uzticēt trīs līdzpriekšsēdētājiem, šajos amatos 28.janvārī ievēlot ilggadējo partijas līderi, Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu, bijušo Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli un Rīgas domnieku Andri Morozovu. Kongresā tika ievēlēta arī jauna valde, kurā Bartaševiča nav.

Pirms Saskaņas kongresa arī Rēzeknes mērs Bartaševičs bija pieteicis pretenzijas uz partijas vadīšanu, taču saņēma nopēlumu par savu politiskā redzējuma izklāstu debatēs pirms kongresa. Tā rezultātā reģionālais politiķis paziņoja, ka uz kongresu nedosies un aicināja arī citus partijas biedrus to boikotēt. Viņš gan solīja turpināt aktīvu darbību partijā.

Līdz ar Bartaševiču aicinājumu boikotēt Saskaņas kongresu bija parakstījušas arī partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča. Tomēr uz kongresu ieradās pietiekams delegātu skaits, lai tas būtu lemtspējīgs.

Lasiet arī: Rēzeknes mērs pārmet Saskaņai melošanu, nodevību un varaskāri

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas