Blinkens: Neesam iedrošinājuši Kijivu veikt triecienus Krievijā

ASV nav nedz apgādājušas Ukrainu ar tālas darbības rādiusa ieročiem, nedz mudinājušas veikt triecienus pa mērķiem Krievijas teritorijā, vēsta britu raidorganizācija BBC.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) neilgi pēc Maskavas paziņojuma, ka uzbrukumos militārajiem lidlaukiem ir vainīga Kijiva, norādīja, ka ASV nav nekādā veidā iedrošinājušas Ukrainas pusi veikt šādas darbības. Ukraina oficiālus komentārus par šo jautājumu nav sniegusi.

NATO noliegusi, ka Ukrainai piegādāti tālas darbības rādiusa ieroči. Šādas piegādes varētu raisīt bažas par tālāku notikumu eskalāciju.

Ziņots, ka 5.decembrī sprādzienu notikuši militārajos lidlaukos Saratovas un Rjazaņas apgabalos, savukārt 6.decembrī vēl viens incidents noticis netālu no Kurskas. Krievija savukārt 5.decembrī veikusi 70 raķešu triecienus pa Ukrainu, un miljoniem iedzīvotāju ir atstāti bez elektrības un ūdens.

Preses konferencē 6.decembrī Blinkens apsūdzēja Krieviju civilās infrastruktūras graušanā, un norādīja, ka Maskava izmanto ziemu kā ieroci, un tā ir Ukrainas jaunā realitāte ik dienu un ik nakti. Blinkens sacīja:

«Mēs neesam nedz iedrošinājuši, nedz devuši iespēju ukraiņiem veikt triecienus Krievijas iekšienē, bet ir jāsaprot, ka ukraiņi ik dienu sadzīvo ar Krievijas nepārtraukto agresiju pret viņu valsti.»

Viņš piebilda, ka Ukrainai acīmredzot ir aprīkojums, kas nepieciešams, lai sargātu sevi, savu teritoriju un brīvību.

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins (Lloyd Austin) papildināja Blinkenu un uzsvēra, ka ASV nemēģinās liegt ukraiņiem iespēju sagatavot pašiem savus tālas darbības rādiusa ieročus. Vašingtona jau ir sniegusi Ukrainai 19 miljardus dolāru lielu finansiālo palīdzību drošības stiprināšanai.

Lasiet arī: Sprādzieni militārajos lidlaukos izgaismo Krievijas aizsardzības kļūdas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas