Sprādzieni militārajos lidlaukos izgaismo Krievijas aizsardzības kļūdas

Pēc diviem sprādzieniem pirmdienā, vēl viens nograndis šodien, 6.decembrī, šoreiz Krievijas militārajā lidlaukā Kurskas apgabalā, vēsta aģentūra Reuters.

Kurskas amatpersonas publicējušas fotoattēlus, kuros virs lidlauka redzami melnu dūmu mutuļi, un gubernators norādījis, ka aizdegusies degvielas glabāšanas cisterna, bet cietušo nav. Krievija apgalvo, ka izmantoti PSRS laika lidroboti. Kijiva nav uzņēmusies atbildību par notikušo.

«Ja Krievija pieļauj, ka tie ir tīši uzbrukumi, tad tā, iespējams, uzskatīs tos par vienu no lielākajām pieļautajām kļūdām savā aizsardzībā,» 6.decembrī paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija. Krievijas Aizsardzības ministrija ziņo par trīs mirušajiem sprādzienā Rjazaņā. Lai arī uzbrukumi ir skāruši tikai militāros objektus, Krievija jau ir tos nodēvējusi par teroraktiem, un paziņoja, ka mērķis bijis tās tālas distances lidaparāti.

Ukraina neatzīst saistību ar sprādzieniem lidlaukos. Jautāts par lidrobotu triecieniem, Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Rezņikovs atkārtoja joku par smēķēšanu neatļautās vietās, kas Krievijā nereti izraisa negadījumus. Ukrainas prezidenta padomnieks Oleksijs Arestovičs komentāros gāja tālāk, piezīmējot, ka Engelsa gaisa spēku bāze ir vienīgā vieta Krievijā, kas ir pilnīgi aprīkota liela izmēra bumbvedēju apkalpošanai. Šādus bumbvedējus Krievija lieto uzbrukumos Ukrainai.

«Viņi centīsies izklīdināt savus gaisa spēkus pa dažādām vietām, bet tas apgrūtina uzbrukumus Ukrainai. Vakar, pateicoties viņu neuzmanīgajai smēķēšanai, mēs esam sasnieguši labus rezultātus,» sacīja Arestovičs.

Krievijas sociālajos tīklos komentētāji savukārt atzīmēja – ja Ukraina var veikt triecienus tik tālu no robežas, tad tā var veikt arī triecienu pa Maskavu.

Milzīgie Tupolev bumbvedēji, kas izvietoti Engelsa militārajā bāzē, ir daļa no Krievijas kodolarsenāla, bet līdz šim Krievija tos izmantojusi, lai izdarītu triecienus pa Ukrainas energoinfrastruktūru. Saratovas tuvumā esošā bāze atrodas apmēram 600 kilometrus no Ukrainas robežas.

Krievija atbildēja uz pirmdien notikušajiem sprādzieniem ar jaunu uzbrukumu, ko tā dēvēja par «triecienu pa Ukrainas militāro sistēmu», lai gan galvenokārt cieta dzīvojamās ēkas un energotīkls. Ukraina norāda, ka notriekusi vairāk nekā 60 no 70 Krievijas izšautajām raķetēm.

Lasiet arī: Nogranduši sprādzieni divos Krievijas militārajos lidlaukos

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas