BNN nedēļas apkopojums: 14.Saeimas sākums. Krievija un «labības darījums». Inflācija Igaunijā

Šonedēļ 14.Saeima sanāca kopā uz pirmo sēdi, kurā tika doti svinīgie zvēresti kalpot Latvijas tautas labā.

Pirmajā sēdē Edvards Smiltēns (AS) ar absolūtu balsu pārākumu ir kļuvis par jauno Saeimas priekšsēdētāju. Arī vienošanās par jaunas ministrijas izveidi ir guvusi skaidrākas aprises un zināmi Saeimas frakciju vadītāji. Savukārt valdības veidošanas sarunās kļuvis skaidrs, ka Jaunā vienotība varētu ieņemt septiņus ministru krēslus, Apvienotais saraksts – četrus un Nacionālā apvienība – arī četrus.

Krievija šonedēļ paguva izstāties no «labības darījuma» un tad to atkal atjaunot. Ārzemju mediji gan ziņoja, ka Ukraina tāpat izsūtījusi labības kravas, neņemot vērā, vai Krievija pildīs vai nepildīs savas saistības.

Igaunijas statistiķi vēsta, ka valstī inflācija oktobrī sasniegusi 22,4%, kas ir nedaudz mazāks cenu kāpums nekā septembrī pieredzētais.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Amats, Vēlēšanas cietumā, Jauna ministrija, Uz robežas, Inflācija Igaunijā un Labības kravas.

 

AMATS

Smiltēns – jaunais Saeimas priekšsēdētājs

Edvards Smiltēns, Aleksejs Rosļikovs, Prezidijs, Saeima, pirmā sēde, 1.novembris, balsojums,Prezidija priekšsēdētājs,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Balsojumā par 14.Saeimas priekšsēdētāju balsu vairākumu ieguvis politiskā spēka Apvienotais saraksts pārstāvis Edvards Smiltēns.

Uz šo amatu pretendēja arī partijas Stabilitātei! līderis Aleksejs Rosļikovs.

Balsu skaitīšanas komisijas pārstāvis Rihards Kols (NA) paziņoja, ka Smiltēna kandidatūru atbalstīja 82 deputāti, bet Rosļikova – 11.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĒLĒŠANAS CIETUMĀ

Par neatbilstošu Satversmei atzīst aizliegumu cietumniekiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu valsts pamatlikumam pasludinājusi normu, kura liedz personām, kuras izcieš brīvības atņemšanas sodu, piedalīties pašvaldību vēlēšanās, informē tiesā.

Pieteikuma iesniedzējs izcieš brīvības atņemšanas sodu. Saskaņā ar apstrīdēto normu viņš nebija tiesīgs balsot kārtējās pašvaldību vēlēšanās, kas Latvijā norisinājās 2021.gada 5.jūnijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNA MINISTRIJA

Potenciālās koalīcijas partneri panāk vienošanos par Enerģētikas un klimata ministrijas veidošanu

Enerģētikas un klimata ministrija, koalīcija, vienošanās, Jaunā vienotība, Nacionālā apvienība, Apvienotais saraksts, jauna ministrija, koalīcija, sarunas, valdība,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Partiju apvienībai Jaunā vienotība (JV) ir izdevies panākt vienošanos ar pārējiem potenciālās koalīcijas politiskajiem spēkiem – Apvienoto sarakstu (AS) un Nacionālo apvienību (NA) – par jaunās Enerģētikas un klimata ministrijas veidošanu, trešdien, 2.novembrī, pēc partiju pārstāvju tikšanās žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Vairāk uzziniet šeit.

 

UZ ROBEŽAS

Krievijas valstspiederīgo plūsma uz austrumu robežas samazinājusies par 34%

robežsardze, austrumu robeža, Latvijas–Krievijas robeža, Latvijas–Baltkrievijas robeža
Foto: Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija/Flickr

Kā informē Valsts robežsardze, kopš 19.septembra, kad spēkā stājušies ar valdības lēmumu noteiktie ierobežojumi nebūtiskai ceļošanai, Krievijas valstspiederīgo plūsma samazinājusies par 34%.

Aizvadītajā nedēļā, no 24.oktobra līdz 30.oktobrim, ārējo robežu šķērsojuši 1 826 Krievijas valsts piederīgie, kas ir vidēji 5 reizes mazāk nekā kaimiņvalstīs – Igaunijā tie ir 8 574 Krievijas Federācijas pilsoņi, bet Lietuvā – 7 804.

Vairāk uzziniet šeit.

 

INFLĀCIJA IGAUNIJĀ

Inflācija Igaunijā oktobrī – 22,4%

inflācija, Igaunija, statistika, cenu kāpums, Baltijas valstis,
Foto: Unsplash

Igaunijā inflācija oktobrī sasniegusi 22,4%, kas ir neliels kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, atsaucoties uz Igaunijas Statistikas pārvaldi, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LABĪBAS KRAVAS

Krievija atjaunojusi savu dalību Melnās jūras «labības darījumā»

labības darījums, Melnā jūra, graudi, Ukraina, Krievija, Turcija
Foto: Unsplash

Krievija trešdien, 2.novembri, piekritusi atjaunot valsts dalību tā dēvētajā labības darījumā, paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Erdogans norāda, ka Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informējis Turcijas aizsardzības ministru Hulusi Akaru, ka no trešdienas pēcpusdienas vienošanās par humanitāro graudu koridoru turpināsies kā līdz šim.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas