Briškens: Saņemta atļauja tirgū laist jaunos elektrovilcienus

Saņemta atļauja tirgū laist jaunos elektrovilcienus un pirmais brauciens ar pasažieriem plānots decembrī, tviterī vēsta satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

“Ir saņemta atļauja laist tirgū jaunos elektrovilcienus. Pirmais brauciens ar pasažieriem plānots jau decembrī,” informē ministrs, piebilstot, ka drīzumā tiks sniegta plašāka informācija. 

LETA jau vēstīja, ka pirmie divi Čehijas uzņēmumā Škoda Vagonka ražoto jauno elektrovilcienu vagoni Rīgā tika nogādāti pirms vairāk nekā gada – 2022.gada jūnijā.

Katrs elektrovilciens sastāv no četriem vagoniem. Viena elektrovilciena garums ir 109 metri. Katrā vilcienā ir sēdvietas 436 pasažieriem un stāvvietas 454 pasažieriem.

Plānots, ka Čehijas uzņēmumam Škoda Vagonka līdz 2023.gada beigām AS Pasažieru vilciens ir jāpiegādā 23 elektrovilcienus, bet 2024.gadā deviņus elektrovilcienus.

Pasažieru vilciena pārstāvji iepriekš atzinuši, ka uzņēmums prasīs Škoda Vagonka maksāt līgumsodu par jauno elektrovilcienu savlaicīgu nepiegādāšanu. Maksimālais līgumsods par katra vilciena piegādes kavēšanu ir 10% no vilciena cenas.

Visa projekta kopējās izmaksas paredzētas 257,889 miljonu eiro apmērā. 

Paredzēts, ka ar jaunajiem vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Saulkrastu un Jelgavas virzienā.

Lasiet arī: Viedoklis | Vai virzāmies uz Rail Bankrots?

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas