Ar 31 balsi «par» Burovs tiek ievēlēts par Rīgas domes vicemēru

Oļegs Burovs

Rīgas domes 18.decembra ārkārtas sēdē ar balsojumu 31 «par» un 22 balsīm «pret» nolemts, ka turpmāks Oļegs Burovs ieņems Rīgas vicemēra amatu. Sēdē piedalījās 53 no 60 domes deputātiem.

Jāpiebilst, ka Burovs bija vienīgais kandidāts, kas izvirzīts uz vicemēra amatu.

Tāpat Rīgas dome nolēmusi, ka turpmāk kapitālsabiedrību pārvalde no Andra Amerika nonāks Burova rokās, kas nozīmē, ka Burova ietekmes zona no Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētāja paplašinās līdz Rīgas siltumam, Rīgas ūdenim un citām pašvaldības kapitālsabiedrībām. Jāpiebilst, ka Rīgas satiksmi joprojām nav plānots nodot vicemēra rokās.

Politiskā spēka Gods kalpot Rīgai (GKR) valdes loceklis Mareks Gailītis jau iepriekš pastāstīja, ka izvērtēšana notikusi starp diviem kandidātiem – Burovu un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītāju Daini Turlo.

Vienlaikus Gailītis norādīja, ka valde pieņēmusi vēl trīs svarīgus lēmumus. GKR uzreiz plānojot doties pie Saskaņas ar iniciatīvu pārskatīt visu kapitālsabiedrību uzraudzības mehānismus. «Mēs zinām, ka ir liela neapmierinātība ar Rīgas satiksmi, Rīgas namu pārvaldnieku un citiem uzņēmumiem. Mēs aicināsim uz visām tukšajām valdes locekļu amatu vietām pašvaldības kapitālsabiedrībās nekavējoties izsludināt amatu konkursus, lai piesaistītu vislabākos profesionāļus šim darbam,» pauda Gailītis.

Tāpat GKR apņēmusies izstrādāt modeli, kā uzlabot sadarbību ar opozīciju, kā arī aktīvāk pievērsties pašvaldības budžeta jautājuma risināšanai, lai nodrošinātu tā ātrāku pieņemšanu, negaidot valsts kārtējā budžeta apstiprināšanu.

Pirmdien, 17.decembrī, valdē bija plānots skatīt arī jautājumu par Rīgas satiksmes iepirkumu kriminālprocesā apcietinātā Aleksandra Krjačeka izslēgšanu no GKR biedru rindām, taču šis jautājums tika atlikts. Par to plānots runāt nākamajā partijas valdes sēdē, kura paredzēta trešdien, 19.decembrī.

Korupcijas lietā apcietinātais uzņēmējs Krjačeks ir viens no GKR dibinātājiem un partijai sešos gados ziedojis vairāk nekā 70 000 eiro.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis kriminālprocesu saistībā ar trim Rīgas satiksmes veiktajiem iepirkumiem. Minētajā lietā aizturētas septiņas personas, tostarp Rīgas satiksmes bijušais vadītājs Leons Bemhens, kuram tagad kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Amerika vārds pagājušajā nedēļā ticis minēts saistībā ar šo lietu. Mediji ziņoja, ka Amerika dzīvesvietā notikusi kratīšana, taču viņš nekādus komentārus par to nav sniedzis, uzverot, ka viņa sirdsapziņa ir tīra.

Pirmdien, 17.decembrī, Ameriks paziņoja, ka nolēmis atkāpties no Rīgas vicemēra amata. Ameriks skaidroja, ka apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un GKR reputācija ir apdraudēta. Politiķis akcentēja, ka katra politiķa dzīvē varot pienākt brīdis, kad reputācijas jautājums kļūst par pašu galveno.

«Varu vēlreiz apstiprināt, ka nekādā veidā neesmu bijis saistīts ar Rīgas satiksmes iepirkumiem un tās nelikumīgajām darbībām, ko izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Man nav un nekad nav bijis nekāds statuss pašlaik esošajā kriminālprocesā,» norādīja politiķis.

Galvaspilsētas priekšsēdētāja vietnieka amatu viņš ieņēma kopš 2010.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas