Četriem uzņēmumiem piešķir grantus inovatīviem militāriem projektiem

Aizsardzības ministrija ziņo, ka noteikusi uzvarētājus 2022.gada grantu projektu konkursā. Valsts finansējumu piešķirs četriem Latvijas uzņēmumiem «inovatīvu militāra vai divējāda lietojuma produktu attīstības un ieviešanas atbalstam».

Grantu programmas konkursa ietvaros Aizsardzības ministrija piešķīrusi 137 126 eiro uzņēmumam SIA Brasa Defence Systems, lai sauszemes bezpilota platformu Natrix (Ūdenszalktis) papildinātu ar attālināti vadāmu ieroču sistēmu. (Tā tiek lietota arī kā pašgājējas nestuves ievainoto izvešanai.)

SIA Watex piešķirti 45 000 eiro mobilas ūdens attīrīšanas stacijas prototipa izstrādei, kas spētu palīdzēt ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu draudu pārvarēšanai.

SIA Temeso iecerei pilnveidot CVRT ieroča stiprinājumu balstu piešķirti 19 146 eiro. Savukārt, lai izgatavotu un testētu bezčaulu munīcijas ieroci, uzņēmums SIA Baltic Bullets saņēmis 12 000 eiro atbalstu.

NBS eksperti ŠIEM uzņēmumiem sniegs konsultācijas inovatīvu un aizsardzības nozarē izmantojamu produktu attīstībAi.

Aizsardzības ministrijas realizētā grantu projektu programma ir līdz šim pirmais šāda veida Latvijas aizsardzības un drošības industrijas mērķtiecīga attīstības atbalsta mehānisms. Tā ietvaros sevišķi tiek uzsvērta Latvijas pētniecības iestāžu iesaiste, kā arī vispārējās uzņēmējdarbības vides inovāciju potenciāla pārnese eksportspējīgos militāras pielietojamības produktos.

Kopš 2018.gada piecu grantu projektu konkursu rezultātā atbalstīti 25 militāra vai divējāda lietojuma produkti, kopējam finansējuma apmēram sasniedzot gandrīz divu miljonu eiro.

Lasiet arī: NBS aviāciju papildina Latvijā ražotas lidmašīnas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas