NBS aviāciju papildina Latvijā ražotas lidmašīnas

Latvijas uzņēmums SIA Pelegrin ir nodevis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīcībā divus lidaparātus Tarragon. Gaisa spēku Aviācijas bāzē piektdien, 2.decembri, tika rīkota iegādāto lidmašīnu sagaidīšanas ceremonija, ziņo Aizsardzības ministrija.

NBS rīcībā šie ir pirmie gaisa kuģi, kuri tiks izmantoti pilotu un apkalpes apmācībām, kā arī kvalifikācijas uzturēšanai un operacionālo uzdevumu nodrošināšanai. Tarragon ir divvietīga lidmašīna, kas var lidot ap 70 kilometriem stundā un sasniegt ātrumu līdz 370 kilometriem stundā. Šie gaisa kuģi var pacelties pat 3,5 kilometru augstumā. Lidaparātam ir ekonomiskas uzturēšanas izmaksas.

Nosēšanās distance uz asfaltēta seguma ir 150 metri, pacelšanās minimums ir 225 metri.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Ādažu lidlaukā izvadot jaunās lidmašīnas ceļā uz to pastāvīgo atrašanās vietu Aviācijas bāzē, paziņoja: “Pateicoties aizsardzības nozares un militārās industrijas sadarbībai, Latvijā atdzimusi ne tikai autobūve, bet arī lidmašīnu ražošana. Varam lepoties ar mūsu meistaru paveikto, ejot leģendārā konstruktora Kārļa Irbītes pēdās – jau tagad interesi par uzņēmuma ražotajiem modeļiem izrāda daudzas pasaules valstis!»

SIA Pelegrin, kas izveidota 2010.gadā, jau 11 gadus pasaules līmenī ražo ultravieglos lidaparātus un mazās lidmašīnas. Uzņēmuma dibinātājiem – Igoram Zvjaginam, Valentīnam Vasjakam un Anatolijam Perekriostovam – ir ievērojama pieredze dažādās aviācijas nozarēs, tāpat viņiem ir pilotu licences. Lidmašīnas Tarragon tiek būvētas Rīgas ostas teritorijā.

Lasiet arī: NBS vajadzībām izstrādāts jauns vieglā militārā transportlīdzekļa prototips

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas