Čudars šobrīd uzrunājis divas potenciālās padomnieces; jaunajā ministrijā varētu būt ap 50 darbiniekiem

Klimata un enerģētikas ministra amata kandidāts Raimonds Čudars (JV) kā iespējamās padomnieces uzrunājis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesori Dagniju Blumbergu par klimata jautājumiem un Siltumapgādes uzņēmumu asociācijas vadītāju Inu Bērziņu-Veitu par enerģētikas jautājumiem, savukārt ministrijā varētu būt ap 50 darbinieku, pavēstīja politiķis.

Viņš stāstīja, ka Blumbergu un Bērziņu-Veitu abas uzrunājis kā speciālistes katru savā jomā. Abas paudušas atbalstošu attieksmi, bet Čudars oficiāli to varēs apstiprināt tikai, kad kļūs par ministru. 

«Piekrišanu devusi RTU profesore Blumberga, kas attiecas uz klimata jautājumiem un daļēji uz enerģētikas jautājumiem. Manuprāt, viņas kompetence ir neapstrīdama,» uzsvēra Čudars, norādot, ka daļēji pozitīvu attieksmi saņēmis arī no Bērziņas-Veitas, uz kuru attiektos enerģētikas puse. 

Savukārt kontekstā par to, cik darbinieki varētu strādāt jaunajā ministrijā, Čudars atbildēja, ka konkrēts cilvēku skaits vēl nav zināms, bet, šobrīd skatoties uz struktūru, skaits varētu būt ap 50. Kā skaidroja Čudars, šobrīd ir skaidrs, ka

uz jauno ministriju no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) tiks pārvietots Klimata pārmaiņu departaments, bet no Ekonomikas ministrijas (EM) – divi ar enerģētikas politiku saistīti departamenti.

Tāpat uz Klimata un enerģētikas ministriju varētu tikt pārvietoti atsevišķi citi speciālisti.

Attiecībā uz jaunās ministrijas telpām Čudars skaidroja, ka šis jautājums pamatā ir adresējams Valsts kancelejai, kas atbilstoši likumam par jaunās ministrijas izveidi nodefinē tehniskās iespējas. «Līdz šim ir runa par VARAM rīcībā esošām telpām, kuras būtu iespējams pārveidot,» viņš stāstīja.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā atbalstīja galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, izveidojot jaunu – klimata un enerģētikas ministra – amatu. Paredzēts, ka šīs ministrijas vadīšana tiks uzticēta premjera partijai – Jaunajai vienotībai, un ministra portfeli saņems bijušais Salaspils novada domes priekšsēdētājs, 14.Saeimā ievēlētais Čudars.

Saeima par Kariņa otrās valdības apstiprināšanu varētu balsot trešdien, 14.decembrī.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas