Daugavpils pilsētgalva pamet Saskaņu, veidos reģiona partiju

Daugavpils valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš informē, ka viņš ir pieņēmis lēmumu izstāties no partijas Saskaņa un sākt veidot jaunu reģionālu politisko spēku. 

Politiķis atgādina, ka jau 2020.gada pavasarī norādījis uz nepieciešamību Daugavpilī veidot reģionālu platformu, kas apvienotu cilvēkus, kuri spēj domāt gan reģionālā mērogā, gan aizstāvēt Latgales intereses valsts līmenī.

«Kopš tā laika daudzkārt ir pieaudzis domubiedru skaits, kuri, tāpat kā es, uzskata, ka valstī valdošā elite pret mūsu reģionu ir neobjektīva, ignorē tā intereses, nespēj sadzirdēt un saprast Daugavpils, Rēzeknes, Krāslavas, Preiļu un citu mūsu pilsētu, ciemu, lauku sētu iedzīvotājus. Šodien ir pienācis laiks šiem cilvēkiem apvienoties nopietnā organizācijā,» apgalvo Elksniņš.

Viņaprāt, 14.Saeimas vēlēšanu rezultāti uzskatāmi parādīja, ka Saskaņa vairāk nav spējīga būt šāds vienojošs spēks.

«Saskaņas pirmsākumos izvirzītās vērtības un darbības virziens ir aizmirsts, bet personīgās intereses kļuvušas svarīgākas par gadiem pārstāvēto vēlētāju vairākuma interesēm. Dzīvē viss notiek likumsakarīgi: ja netiek ieguldītas investīcijas un pūles, tad pienāk brīdis, kad atpakaļceļa vairāk nav,» uzskata politiķis.

Elksniņš norāda, ka sakāve vēlēšanās Saskaņai neesot kļuvusi par «aukstu dušu», kas liktu partijai saliedēties un atsvaidzināt tās pamatideju par saskaņas nepieciešamību Latvijas sabiedrībā. Gluži pretēji, partijas līderi nespējot rast kompromisu savā starpā.

Politiķis novērojis, ka partijā norisinās atklāta ķīvēšanās par varu, kuras dalībnieki nekautrējoties izmantot visdažādākos paņēmienus, sākot ar atklātu populismu, cenšoties izpatikt potenciālajam vēlētājam, beidzot ar mēģinājumiem publiski iznīcināt konkurentus.

Elkniņš uzskata, ka Saskaņa šodien, sekojot «trendiem», nodarbojas ar cilvēku šķirošanu, dalot «pareizajos» un «nepareizajos» gan savas komandas biedrus, gan Latvijas iedzīvotājus. Viņam tas neesot pieņemams, tāpēc esot pienācis laiks veidot jaunu partiju. Sākumā – Latgalē, Daugavpilī, bet

nākotnē domubiedrus meklēšot visā Latvijā.

Kā jau ir ziņots, Valsts drošības dienests (VDD) pērn pievērsa uzmanību Elksniņa un arī Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča (S) publiskiem izteikumiem saistībā ar padomju pieminekļu demontāžu un karu Ukrainā. VDD 10.novembrī veica pārrunas ar Elksniņu, savukārt 16.novembrī – ar Bartaševiču.

No abām amatpersonām pieņemti paskaidrojumi par to publiskajiem izteikumiem. Pārrunu gaitā tās tika brīdinātas par paredzēto atbildību noziedzīgu nodarījumu veikšanas gadījumā. No plašākiem komentāriem par pārrunu saturu VDD atturas.

Rēzeknē 9.novembra rītā tika sākta padomju pieminekļa «Rēzeknes atbrīvotājiem», tautā saukta par Aļošu, demontāža. Bartaševičs videoierakstā portāla Gorod.lv krievu valodā bija vērsies pie Rēzeknes iedzīvotājiem un paudis savus uzskatus par pieminekļiem, arī karu Ukrainā. Savukārt Elksniņš Delfi TV raidījumā Kāpēc teicis, ka «Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā».

VDD šogad 25.janvārī atkal veicis pārrunas ar Rēzeknes mēru Bartaševiču saistībā ar viņa nesenajiem priekšlikumiem partijas Saskaņa domes sēdē par valsts drošības jautājumiem. Pārrunu laikā VDD darbinieki uzklausījuši Bartaševiča paskaidrojumus, kā arī brīdinājuši par atbildību, kas paredzēta par Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu publisku attaisnošanu un citu pret nacionālās drošības interesēm vērstu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Plašākus komentārus arī par pārrunu saturu VDD nesniedza.

Janvāra vidū notika Saskaņas domes sēde, kurā uzstājās iespējamie partijas valdes priekšsēdētāja amata kandidāti. Rēzeknes mērs savā prezentācijā tika paudis nostāju, ka Latvijai jābūt neitrālai valstij, kas būtībā ir pretrunā ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā un NATO, informēja partijas Rīgas nodaļa.

Bartaševičs rosinājis Krievijas noziedzīgo karu pret Ukrainu saukt par konfliktu, mudinājis rēķināties ar iespējamo Krievijas uzvaru un ieteicis vienoties par drošības garantijām no Krievijas puses. Pats politiķis pēc tam paziņoja, ka partijas Rīgas nodaļas paziņojumā esot tikusi izplatīta melīga viņa nostājas interpretācija attiecībā uz Ukrainu.

Lasiet arī: Urbanovičs «vēl veiksmi» Elksniņam; politologs: Saskaņa paliek ar Latvijas valsti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas