EIB aizdod 39 miljonus eiro koncernam Latvijas Finieris

Šis aizdevuma līgums, savā paziņojuma atgādina uzņēmums, ir daļa no Eiropas Komisijas Investīciju plāna Eiropai, kas palīdz uzņēmumiem piekļūt inovāciju ieviešanai, izaugsmei un darba vietu radīšanai nepieciešamajam finansējumam.

Jaunais Eiropas Savienības (ES) garantētais Eiropas Investīciju bankas (EIB) 39 miljonu eiro aizdevums palīdzēs koncernam Latvijas Finieris (LF) īstenot ieguldījumus ilgtspējīgā ražotņu modernizācijā un paplašināšanā, veicinot uzņēmuma izaugsmi un stiprinot konkurētspēju tirgū.

Līdz šim koncerna ieguldījumi tika finansēti no paša uzņēmuma līdzekļiem, tam cieši sadarbojoties ar komercbankām.

«Aizdevums no tāda institucionāla aizdevēja kā EIB mums ir jauna pieredze», stāsta LF valdes loceklis Pauls Ābele. «EIB aizdevuma atmaksāšanas termiņš ir divreiz garāks nekā tie, ar ko esam strādājuši iepriekš. Tas atvieglo lēmumu pieņemšanu par ieguldījumiem projektos ar ilgāku atmaksāšanas periodu, kādi bieži vien ir zaļās tehnoloģijas, pētniecība un inovatīvu bioekonomikas produktu attīstība. Sadarbība ar EIB nākotnē var veicināt mūsu izvēli pieņemt drosmīgus lēmumus attiecībā uz jauniem projektiem un pat uzņēmējdarbības virzieniem.»

Kredīts tiks izmantots LF ieguldījumiem pētniecībā un attīstībā, kā arī bērza saplākšņa rūpnīcu Lignums un Verems modernizācijai un paplašināšanai. Projekts tiek īstenots saskaņā ar ES politiku, kuras mērķis ir atbalstīt «inovatīvus uzņēmumus ar vidēji lielu kapitālu bioekonomikas veicināšanai», teikts koncerna preses relīzē.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks jautājumos par ekonomiku cilvēku labā Valdis Dombrovskis uzsver: «Bērza saplākšņa ražošana ir nozīmīga nozare Latvijā, ar būtisku nozīmi valsts darba tirgū. Mēs arī turpmāk palīdzēsim tādiem uzņēmumiem kā Latvijas Finieris piekļūt finansējumam, kas tiem nepieciešams, lai turpinātu ieviest inovācijas, paplašinātos un veicinātu darba vietu radīšanu.»

EIB viceprezidents Tomass Ostross (Thomas Ostros), kurā pārziņā ir Latvija, savukārt izsakās, ka «līgums ar LF ir pagrieziena punkts attiecībā uz ES atbalstu Latvijas uzņēmumam».

Koncerns ir viens no inovatīvākajiem uzņēmumiem ar labu ilgtspējas politiku.

Tāpēc EIB atbalstīs nepieciešamos ieguldījumus pētniecībā un attīstībā, jaunās ražošanas jaudās un efektivitātes paaugstināšanā, palīdzot paātrināt pāreju uz zaļu un ilgtspējīgu ekonomiku, sola Ostross.

Eiropas Investīciju banka (EIB) ir Eiropas Savienības ilgtermiņa aizdevumu izsniegšanas iestāde, kas pieder ES dalībvalstīm. Investīciju plāns Eiropai tika uzsākts 2014.gada novembrī, lai virzītos uz ekonomikas atveseļošanos, un jau ir radījis ieguldījumus vairāk nekā 460 miljardu eiro apmērā un atbalstījis 1,1 miljonu jaunuzņēmumu un mazo un vidējo uzņēmumu visā Eiropā.

Latvijas Finieris ir slēgta akciju sabiedrība, kas kopā ar vairākiem meitasuzņēmumiem veido daudznozaru koncernu, kura galvenais darbības virziens ir pielāgotu bērza saplākšņa izstrādājumu ražošana, pētniecība, attīstība un pārdošana ar zīmolu Riga Wood. Koncerna ražotnes atrodas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, bet produkti tiek piegādāti uz vairāk nekā 60 pasaules valstīm.

Lasiet arī: EIB grupa atbalstīs Baltijas biznesu ar vismaz 460 miljonu eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas