EK piešķir Latvijai 7,8 miljonus eiro Ukrainas bēgļu uzņemšanai

Iekšlietu ministrija ziņo, ka ir saņēmusi no Eiropas Komisijas (EK) šo summu migrācijas pārvaldības sistēmas stiprināšanas centienu, kā arī Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanas spēju atbalstam.

Iekšlietu ministrija ir pierādījusi EK, ka Latvija ir sniegusi būtisku atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri bēg no Krievijas kara pret Ukrainu, kā arī Ukrainas dienestiem. Piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Ukrainai piegādāja ekipējumu (ķiveres, spiedvadus, stobrus, ugunsdzēsēju speciālos aizsargtērpus), higiēnas preces, kā arī guļammaisus, segas, gultas, matračus. Ukrainas Ārkārtējo situāciju dienestam nodots glābšanas un meklēšanas darbu aprīkojums un 20 000 litru ugunsdzēsības putu koncentrāta, kā arī ūdenslīdēju aprīkojums.

Patlaban ar pašvaldību civilo aizsardzības komisiju starpniecību Latvijā ir izmitināti 11 494 Ukrainas civiliedzīvotāji.

Savukārt 37 810 personām izsniegti uzturēšanās dokumenti (humānās vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas) ar tiesībām būt nodarbinātām.

Ukrainas civiliedzīvotājiem sniegto atbalstu atzinīgi novērtēja arī EK Migrācijas un iekšlietu ģenerāldirektorāta ģenerāldirektores vietniece Beāte Gmindere. Viņa 2.decembrī – Eiropas Savienības iekšlietu fondu 2014.–2020.gada noslēguma un 2021.–2027.gada perioda atklāšanas pasākumā Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā! – norādīja ka šis atbalsta apjoms ir tiešām būtisks.

Lasiet arī: Ukrainai plāno piegādāt līdz 50 miljoniem LED spuldžu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas