Ukrainai plāno piegādāt līdz 50 miljoniem LED spuldžu

Kijivas sabiedrotie 13.decembrī nolēmuši novirzīt vienu miljardu eiro palīdzībai, kā arī solījuši piegādāt energoefektīvas LED spuldzes, lai samazinātu enerģijas patēriņu, raksta aģentūra Reuters.

Francijas rīkotajā sanāksmē rietumvalstis apsprieda, kā palīdzēt Ukrainai ziemas mēnešos, lai saglabātu ūdens, pārtikas, enerģijas un transporta pieejamību aukstajā periodā, kas Ukrainā var turpināties līdz martam.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sacījis, ka 50 miljoni LED spuldžu ievērojami samazinātu enerģijas deficītu Ukrainā. Eiropas Komisija norādījusi, ka tā var piegādāt līdz 30 miljoniem LED spuldžu. Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) sacīja: «Es ceru, ka partneri sekos mūsu piemēram.»

Viņa piebilda, ka viss prasītais LED spuldžu daudzums ļautu ietaupīt vienu gigavatu enerģijas, kas atbilst apjomam, ko gada laikā var saražot viena atomelektrostacija.

Krievija jau no oktobra veic triecienus pa Ukrainas energoinfrastruktūru, un vismaz puse no tās ir smagi bojāta. Ukrainas ekonomikas ministre Jūlija Sviridenko informēja, ka drīzumā paredzēts uzsākt palīdzības programmu, kas ļaus iedzīvotājiem iegūt LED spuldzes lietošanai mājsaimniecībās, un tas pīķa stundās ļaus samazināt patēriņu par 7–10%. Svidirenko paziņoja: «No vienas puses, mēs palielinām elektrības ražošanu un piegādes apjomus, un no otras – ieviešam energotaupības pasākumus, kas ļaus mums pārdzīvot ziemu un samazināt enerģijas patēriņu.»

Lasiet arī: G7 līderi vienojas par galvenajiem elementiem Ukrainas atbalsta platformai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas