EM aicina darbiniekus dzēst TikTok no darba mobilajiem telefoniem

Papildu drošības nolūkos, kā arī pamatojoties uz Satversmes aizsardzības biroja, Aizsardzības ministrijas un informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv rekomendācijām, Ekonomikas ministrija (EM) ir aicinājusi darbiniekus izdzēst lietotni TikTok no mobilajiem telefoniem, kas tiek lietoti darba nolūkiem, informē EM pārstāvji.

Tāpat EM darbinieki ir informēti par datu noplūdes riskiem, kā arī tie aicināti izvērtēt arī lietotās lietotnes privātajās ierīcēs.

Vienlaikus ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka EM resorā nevienai institūcijai, ne vadošajām amatpersonām nav TikTok konta.

EM resorā jeb ministrijā un padotības iestādēs, ir ieviests mobilo iekārtu drošības pārvaldības risinājums, kas ļauj centralizēti pārvaldīt un aizsargāt iestādes datus un lietotnes tās darbinieku ierīcēs. Tāpat informācijas aizsardzības nolūkos darbiniekiem ir noteikts liegums kopēt datus no darba profila lietotnēm uz privātā profila lietotnēm, lai ar darbu saistītās informācijas aprite notiktu tikai darba profila lietotnēs, kuras pārvalda organizācija. Savukārt privātā profila lietotnēm darbiniekiem ir noteikts liegums kopēt datus vai piekļūt datiem no darba profila lietotnēm.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā aizliedza sociālo platformu TikTok darbinieku izmantotajās oficiālajās ierīcēs, bet ASV Baltā nama administrācija pirmdien deva federālajām aģentūrām 30 dienas, kuru laikā ir jānoņem lietotne TikTok no visām to darbinieku oficiālajām ierīcēm, īstenojot ASV Kongresa pērn pieņemtu lēmumu par šīs lietotnes aizliegumu.

Arī Labklājības ministrija (LM) plāno aizliegt video koplietošanas platformas TikTok atrašanos darba ierīcēs.

 LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Aiga Ozoliņa norāda, ka šobrīd top iekšējs normatīvais regulējums, kas nosaka – ja uz telefona ir piekļuve darba e-pastam, tad tajā TikTok nav atļauts. Savukārt savos privātajos telefonos, kuriem nav nekāda sakara ar darbu, tādam aizliegumam nav pamata.

Savukārt Finanšu ministrijas (FM) darbiniekiem izsniegtajos darba telefonos nav iespējams lejupielādēt lietotni TikTok, aģentūrai LETA pavēstīja FM pārstāvji. Sekojot līdzi aktualitātēm un citu iestāžu lēmumiem, jau laicīgi FM ir aicinājusi savus darbiniekus dzēst (ja lietotne ir uzstādīta) TikTok lietotnes no savām mobilajām ierīcēm, kuras tiek izmantotas darba pienākumu veikšanai.

Līdz šim drošības apsvērumu dēļ savu kontu lietotnē TikTok dzēsis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Mikroblogošanas vietnē Twitter viņš skaidroja, ka Ārlietu ministrija liedz izmantot aplikāciju TikTok tajās viedierīcēs, kurās instalēti ministrijas e-pasti.

Platforma TikTok pieder Ķīnas uzņēmumam ByteDance.

Rietumos nerimst bažas par to, kādā mērā Ķīnai ir piekļuve lietotāju sensitīvajiem datiem visā pasaulē, tomēr TikTok uzņēmuma vadība līdz šim noliegusi, ka Pekinai būtu jelkāda kāda kontrole vai piekļuve.

Tiesa gan, novembrī TikTok atzina, ka dažiem darbiniekiem Ķīnā ir piekļuve Eiropas lietotāju datiem.

Lasiet arī:Atkāpusies visa Latvijas valsts mežu padome

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas