EP apspriedīs izskanējušās ziņas par Ždanokas iespējamo sadarbību ar Krievijas drošības dienestiem

Eiropas Parlaments (EP) nākamnedēļ apspriedīs izskanējušās ziņas par iespējamo EP deputātes Tatjanas Ždanokas sadarbību ar Krievijas drošības dienestiem.

Kā informē EP preses sekretārs Jānis Krastiņš, diskusijas EP notiks otrdien, 6.februārī, savukārt balsojums notiks ceturtdien, 8.februārī. Plānots, ka deputāti pārrunās arī citus Krievijas iejaukšanās mēģinājumus.

Jau rakstīts, ka nopludinātas elektroniskā pasta sarakstes liecina, ka Ždanoka vismaz kopš 2004.gada regulāri atskaitījās Krievijas Federālā drošības dienesta darbiniekiem par savām aktivitātēm un lūdza naudu pasākumu rīkošanai.

Ždanoka noliedz sadarbību ar Krievijas izlūkdienestu, bet no savām kontaktpersonām dēvē par jaunības draugu, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica”. Sarakste nonākusi Krievijas pētnieciskā izdevuma “The Insider” rīcībā, bet tas informācijā dalījies ar “Re:Baltica”, igauņu portālu “Delfi” un Zviedrijas laikrakstu “Expressen”.

Krastiņš atzīmē, ka publiskotās ziņas pamudinājušas EP sākt iekšēju izmeklēšanu. EP priekšsēdētāja Roberta Metsola nodevusi šo jautājumu izskatīšanai Padomdevēja komitejai rīcības kodeksa jautājumos.

Plenārsēdes debatēs ar Eiropas Savienības (ES) Padomes un Eiropas Komisijas pārstāvjiem EP deputāti plašāk aplūkos arī citus Krievijas mēģinājumus iejaukties ES demokrātiskajos procesos un runās par to, ko ES varētu darīt, lai risinātu šo problēmu.

Lasiet arī: Kučinskis: Ždanokas iespējamā sadarbība ar FSB bez sekām nepaliks

Lasiet arī: Ždanoka apsvērs vēršanos tiesā pret medijiem, kas sagatavoja publikāciju par viņas iespējamo sadarbību ar FSB
 
Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas