FM turpmākā rīcība par aizdevumu Rēzeknei būs atkarīga no VARAM lēmumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šobrīd strādā pie Rēzeknes domes atlaišanas likumprojekta, tāpēc Finanšu ministrijas (FM) turpmākā rīcība par iespējamo aizdevumu Rēzeknei būs atkarīga no VARAM lēmumiem, ziņo FM pārstāvji.

Ministrijā uzsver, ka Ministru kabineta šā gada 13.februāra lēmums par aizdevuma piešķiršanu Rēzeknei paredz trīs nosacījumus – bezdeficīta budžeta pieņemšanu, domes norēķinu kontu pārcelšanu uz Valsts kasi, kā arī Rēzeknes domes lēmumu, ka pašvaldības amatpersonas neuzņemsies saistības bez finansiālā seguma.

Jau ziņots, ka, kavējot likumā noteikto termiņu, Rēzeknes dome ceturtdien, 7.martā, pieņēma pilsētas budžetu.

Regulējums nosaka, ka pašvaldībām budžeti ir jāpieņem divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta apstiprināšanas, sekojoši 2024.gada budžeti pašvaldībām bija jāpieņem līdz 21.februārim. Rēzeknes pilsēta bija vienīgā pašvaldība Latvijā, kas to nebija izdarījusi, jo tajā valdošā partija “Kopā Latvijai” ilgu laiku nevarēja izšķirties nobalsot par taupības pasākumiem.

Rēzeknē pieņemts budžets bez deficīta 52 miljonu eiro apjomā. Saistību apmērs budžetā ir 21,9%. Pamatsummu atmaksai ieplānoti 2,4 miljoni eiro, aizdevuma procentu atmaksai – 3,4 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas