G7 valstis koordinēs Ukrainā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanu

G7 grupas valstis otrdien, 29.novembrī, vienojušās izveidot tīklu, lai koordinētu Ukrainā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanu.

«Ukrainā pastrādāto zvērību izmeklēšana ilgs gadus, varbūt pat gadu desmitus. Bet mēs būsim labi sagatavoti un turpināsim tik ilgi, cik nepieciešams,» paziņoja Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans (Marco Buschmann).

G7 valstu tieslietu ministru sanāksmē Berlīnē piedalījās arī Starptautiskās Krimināltiesas īpašie prokurori, Vācijas federālais prokurors un Ukrainas tieslietu ministrs.

Ministru kopīgajā paziņojumā teikts, ka G7 valstis nodrošinās, lai katrā valstī ir centrālais punkts starptautisku noziegumu izmeklēšanai.

Bušmans žurnālistiem sacīja, ka tas nodrošinās, ka valstis un starptautiskās organizācijas varēs efektīvāk dalīties informācijā par pierādījumiem un juridiskajām prasībām.

Ministrs piebilda, ka seksuālās vardarbības upuru liecības jāfiksē tādā veidā, lai tās varētu iesniegt tiesā un tādējādi cietušajiem liecība būtu jāsniedz tikai vienu reizi.

Bušmans norādīja, ka otrdienas tikšanās ir pirmā šāda veida sanāksmi G7 vēsturē, un piebilstot, ka Vācijai līdz šim bijusi vadošā lomu citās valstīs pastrādāto kara noziegumu vaininieku tiesāšanā.

Saskaņā ar universālās jurisdikcijas principu Vācija notiesājusi divus bijušos Sīrijas izlūkdienesta virsniekus prāvā par valsts atbalstītu spīdzināšanu Sīrijā.

Lasiet arī: Ukrainai nogādās aizsardzības nozares un uzņēmēju sarūpēto humāno palīdzību

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas