Gaidāma plašāka teritoriju applūšana. Pie Pļaviņām un Zeļķu tilta ir bīstami augsts ūdens līmenis

Daugavā pie Pļaviņām un Zeļķu tilta ir bīstami augsts ūdens līmenis, applūst plašākas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Daugavas krastos starp Pļaviņām un Jēkabpili, kā arī Aiviekstes lejtecē hidrologi otrdienas vakarā izsludināja oranžās pakāpes brīdinājumu.

Trešdien, 28.februārī, plkst.4.20 ūdens līmenis Pļaviņās bija 12,08 metri virs novērojumu stacijas nulles atzīmes jeb nepilnus četrus metrus augstāks nekā diennakti iepriekš. Pēdējās pāris stundās ūdens līmenis pazeminājies par dažiem centimetriem. 2013.gada aprīļa palos, kas bija lielākie novērojumu vēsturē, ūdens līmenis Pļaviņu novērojumu stacijā sasniedza 13,5 metrus.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā norāda, ka pie Zeļķu dzelzceļa tilta ūdens līmenis plkst.4.20 bija 7,12 metri jeb aptuveni divus metrus augstāks nekā diennakti iepriekš, turklāt naktī ūdens līmenis īslaicīgi bija sasniedzis gandrīz astoņu metru atzīmi. Pērnā gada janvārī ūdens līmenis šajā vietā pakāpās līdz 8,6 metriem.

Jēkabpils pilsētā ūdens līmenis Daugavā kopš otrdienas pēcpusdienas cēlies par dažiem centimetriem un trešdien plkst.4.20 bija 6,24 metri. Jēkabpils novadā applūdušas teritorijas Krustpils un Salas pagastā.

Daugavā augšpus Jēkabpils ūdens līmenis galvenokārt pazeminājies un plašu plūdu draudu nav. Aizejot lielākajām ledus masām, pie Daugavpils ūdens līmenis pēdējā diennaktī krities par vairāk nekā metru. Ledus turpina blīvēties Pļaviņu ūdenskrātuvē.

Lasiet arī: Latvijā būs pelēcīga un lietaina diena

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas