Gaidāmajam streikam pieteikušies jau vairāk nekā 26 000 pedagogu

Pašlaik protesta gājienam un trīs dienu streikam ir atsaukušies vairāk nekā 26 000 pedagogu, informē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadība.

Paredzēts, ka gājienā piedalīsies aptuveni 7,5 tūkstoši pedagogu. Galīgais aktivitāšu atbalstītāju skaits vēl tiekot precizēts, jo līdz piektdienai, 14.aprīlim, ir iespēja tām pieteikties.

LIZDA vadītāja Inga Vanaga skaidroja, ka lēmums rīkot trīs dienu streiku pieņemts, ņemot vērā, ka nav izpildīta streika vienošanās par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku un darba slodzes sabalansēšanu. 

Streiks gan varētu nenotikt, ja politiķi atkal pēdējā brīdī piedāvās kādus risinājumus, jo šādā gadījumā zustu tiesiskais pamats streika rīkošanai.

Kā vēstīts, LIZDA padome nolēmusi 24.aprīlī rīkot protesta akciju, kā arī sākt trīs dienu visas Latvijas pedagogu streiku.

LIZDA ir vērsusies pie Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV), finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Agitas Zariņas-Stūres (JV), aicinot tos ierasties 24.aprīlī Doma laukumā, kas ir gājiena galapunkts, lai uzklausītu arodbiedrības un nozares organizāciju pārstāvjus. Amatpersonu neierašanās gadījumā LIZDA izskatīs iespēju pieprasīt ministru demisiju.

Lasiet: VIDEO | Dalailamam nācies atvainoties par aicinājumu “sūkt viņa mēli”

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas