Gobzemu izslēdz no sešām Saeimas sēdēm

Saeima ceturtdien, 15.septembrī, lēma izslēgt deputātu Aldi Gobzemu (KuK) no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu.

Attiecīgo lēmumu pieņemšanai Saeimā virzīja Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, kuras ieskatā Gobzems ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 5., 6., 7. un 16 punktus.

Šie punkti nosaka, ka deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus; publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju. Tāpat deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli.

Kā minēts atbildīgās komisijas iesniegumā, 8.jūnijā kārtējās Saeimas sēdes turpinājumā, savas runas laikā, reaģējot uz citu deputātu starpsaucieniem sēdēs laikā,

parlamentārietis Gobzems paaugstinātā tonī uzkliedza deputātam Sandim Riekstiņam (K) «Riekstiņ, paklusē vienreiz», kā arī vairākkārt nosauca deputātu par kretīnu un citos rupjos vārdos.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) izteica Gobzemam aizrādījumu par viņa uzvedību konkrētās Saeimas sēdes laikā.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas