IDB uzsācis kriminālprocesu pret divām PMLP amatpersonām un vienu uzņēmēju

Iekšējās drošības birojs (IDB) uzsācis kriminālprocesu par divu amatpersonu iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) veiktajos iepirkumos, informē birojā.

PMLP iepirkumi saistīti ar Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra izstrādi un darbības nodrošināšanu, kā arī uzsāktajā kriminālprocesā tiek vērtēta arī uzņēmēja iesaiste PMLP amatpersonu pretlikumīgo darbību atbalstīšanā.

IDB minētā kriminālprocesa ietvaros veicis neatliekamas procesuālās darbības, tostarp arī kratīšanas PMLP telpās. Vienai PMLP amatpersonai piemērots statuss – persona pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Savukārt otra PMLP amatpersona procesuālo darbību laikā tika aizturēta.

Patlaban šai amatpersonai piemērots aizdomās turētā statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā aizliegums pildīt amata pienākumus. Savukārt uzņēmējam piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kā norāda IDB, izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Šī gada 1.novembrī apritēja septiņi gadi kopš Iekšējās drošības biroja dibināšanas un, kā norāda birojā, šo gadu laikā IDB izmeklētie kriminālprocesi ir kļuvuši apjomīgāki un sarežģītāki. Kompetences ietvaros aizvadītajā septiņgadē veikta pirmstiesas izmeklēšana vairāk nekā 750 kriminālprocesos un prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nosūtīti vairāk nekā 310 kriminālprocesi.

Kopš IDB dibināšanas kopumā ir izskatīti un izanalizēti vairāk nekā 7 770 fizisku un juridisku personu iesniegumi, kā arī veikts plašs preventīvais darbs sadarbībā ar citām valsts pārvaldes iestādēm.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas