Iebraukšanai Jūrmalā no 1.aprīļa atkal jāpērk caurlaide

Jūrmalas valstspilsētas administrācija atgādina, ka sestdien, 1.aprīlī, atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā ir jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā. Caurlaide ir nepieciešama kā automašīnām, tā motocikliem, kvadricikliem un tricikliem.

Iebraukšanas nodeva nav jāmaksā par elektromobiļiem un transportlīdzekļiem, kas pielāgoti vadītājam invalīdam un ar šādu atzīmi reģistrēti CSDD. Autostāvvietas Jūrmalā vietās, kur atļauts novietot autotransportu, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Pašvaldība aicina braucējus caurlaides iegādāties elektroniski –  ar Mobilly, Europark vai Citadele mobilo aplikāciju starpniecību vai tīmekļvietnē www.jurmala.lv. Tāpat ir iespēja pieteikties caurlaides atgādinājuma saņemšanai e-pastā, piereģistrējoties tīmekļvietnē www.jurmala.lv.

Par caurlaidi var samaksāt gan pirms, gan arī pēc iebraukšanas īpaša režīma zonā, tikai ir jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā – līdz pulksten 23.59. Ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta.

Svarīgi atcerēties, ka, iegādājoties caurlaidi, precīzi jānorāda transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Caurlaide der tikai konkrētam transportlīdzeklim, kura numurs norādīts, to pērkot.

Lai neaizmirstu iegādāties caurlaidi, ir iespējams pieteikties attiecīga atgādinājuma saņemšanai e-pastā. Ja transportlīdzeklis būs iebraucis Jūrmalā un tam nebūs iegādāta caurlaide, piereģistrētajā e-pastā tās pašas dienas vakarā – laikā no pulksten 19.00 līdz 23.30 tiks nosūtīts atgādinājums, lai paspētu iegādāties caurlaidi un nejāsaņemtu sodu. Pieteikties atgādinājumam var tīmekļvietnes www.jurmala.lv sadaļā Caurlaižu iegāde.

Pašvaldība atgādina, ka

automātos Priedainē un Vaivaros ar skaidru naudu norēķināties nevar,

tajos iespējams maksāt tikai ar maksājumu karti vai bezkontakta maksājumu līdzekļiem (mobilo tālruni, aproci, viedpulksteni u.tml.). Ar skaidru naudu par caurlaidi joprojām var samaksāt caurlaižu automātos pie lielveikala RIMI Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas.

Pieejamas arī ilgāka termiņa caurlaides: 7, 30, 90 dienām un visam periodam. Caurlaide transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām 7 dienām maksā 10 eiro, 30 dienām – 31 eiro, 90 dienām – 55 eiro, visam periodam – 107 eiro. Transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām maksa par caurlaidi ir attiecīgi 12, 43, 110 un 213 eiro. Caurlaides iegādāties un pārbaudīt tās derīguma termiņu var tīmekļvietnē www.jurmala.lv.

Tāpat no šīs nodevas samaksas ir atbrīvoti arī transportlīdzekļi, kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus, kā arī invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās. Taču šādā situācijā pirms iebraukšanas Jūrmalā ir vai nu jāreģistrē iebraukšana portālā epakalpojumi.jurmala.lv, vai, iebraucot pilsētā, Tūrisma informācijas centrā Lienes ielā 5 Majoros, vai pašvaldības policijā Dubultu prospektā 2 (brīvdienās un pēc darba laika).

Pati persona ar invaliditāti (I grupas invalīds vai invalīds ar apgrūtinātu pārvietošanos) var noformēt bezmaksas caurlaidi visai sezonai vienam savam īpašumā, valdījumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim portālā epakalpojumi.jurmala.lv bez maksas. Bezmaksas caurlaides pienākas arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku īpašumā vai turējumā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Lai to noformētu, personai, kurai piešķirts Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka statuss, jāaizpilda pieteikums un jāiesniedz domē, nosūtot pa pastu vei e-pastā.

Caurlaižu iegādes kontrole ir pilnībā automatizēta. Videotehniskās ierīces fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numuru, un vēlāk datubāzē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzeklim iebraukšanas dienā līdz plksten 23.59 ir iegādāta caurlaide.

Sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. Nodeva par iebraukšanu noteikta saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes 2017.gada 12.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.1 Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā».

Pilsētas portālā www.jurmala.lv jau ir rakstīts, ka iebraukšanas maksa noteikta, lai mazinātu tranzīta plūsmu cauri kūrortpilsētai. Satiksme Jūrmalā ik gadu kļūst intensīvāka, to rāda arī statistika: pārdoto vienas dienas caurlaižu skaits ik gadu pieaug.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto, lai daļēji segtu izdevumus, kas ieguldīti tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

Ieņēmumi 2022.gadā no caurlaižu režīma ir aptuveni 2,8 miljoni eiro.

Pilsētas kopējie ieņēmumi gadā ir aptuveni 93 miljoni eiro, līdz ar to ieņēmumi no caurlaidēm ir neliela daļa no pilsētas kopbudžeta un pilsētas teritoriju uzturēšanā un attīstībā ieguldītajiem līdzekļiem, uzsvērts Jūrmalas portāla publikācijā.

Lasiet arī: Jūrmalas domnieki paaugstina sev algas 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas