Iedzīvotāji krājobligācijās ieguldījuši 100 miljonus eiro, ir jauns piedāvājums

Latvijas iedzīvotāju noguldījumu apmērs krājobligācijās sasniedzis 100,9 miljonus eiro, informē Valsts kases pārstāvji. Vienlaikus viņi atzīmē, ka šā gada sākumā iedzīvotāju īpašumā esošo krājobligāciju apmērs bija tuvu 15 miljoniem eiro.

Tāpat Valsts kasē informēja, ka no piektdienas, 9.jūnija, privātpersonas varēs iegādāties krājobligācijas ar jauniem dzēšanas termiņiem – trīs un septiņi gadi.

Sabiedrībai aktīvi turpinot investēt krājobligācijās, kā arī pateicoties izdevīgām procentu likmēm,

pieprasījums pēc valsts krājobligācijām ir rekordaugsts,

ieguldījumu apmēram pēdējos mēnešos vidēji dienā sasniedzot 1,5 miljonus eiro, informē Valsts kases pārstāvji. Pieprasītākās ir 12 mēnešu krājobligācijas, bet populāras ir arī krājobligācijas ar dzēšanas termiņu piecos un desmit gados.

Krājobligācijas ir valsts vērtspapīri ar fiksētu procentu likmi, tos Latvijas vārdā izlaiž Valsts kase. Valsts garantē iedzīvotāju ieguldījumus krājobligācijās pilnā apmērā neatkarīgi no to summas. Saņemtie procenti par ieguldījumu krājobligācijās netiek aplikti ar nodokļiem. To pircējiem ir iespēja nepieciešamības gadījumā pieteikt un dažu dienu laikā atgūt ieguldījuma pamatsummu pilnā apmērā pirms termiņa.

Krājobligācijas ir pieejamas iegādei jebkurā diennakts laikā tiešsaistē vietnē www.krajobligacijas.lv, un tās var iegādāties tikai fiziskas personas. Tuvākajā nākotnē plānots modernizēt krājobligāciju iegādes vietni, lai tās lietošana mobilajās ierīcēs būtu ērtāka. Tāpat plānots paplašināt krājobligāciju pieejamo termiņu klāstu un pilnveidot krājobligāciju iegādes nosacījumus.

Lasiet arī: No ieguldīšanas attur zināšanu trūkums un bailes zaudēt naudu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas