Iekšlietu resors taupīs energoresursus uz darbinieku komforta rēķina

Iekšlietu resorā energoresursi tiks taupīti, samazinot apgaismojuma intensitāti un iespēju robežās atslēdzot karstā ūdens padevi, piemēram, tualetēs.

Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) preses pārstāve Vendija Pikše-Kučma pastāstīja, ka, ņemot vērā prognozes par gaidāmo energoresursu cenām šajā ziemā, NVA aktīvi īsteno pasākumus ar mērķi samazināt energoresursu patēriņu un veicināt taupību gan savā iestādē, gan iekšlietu resorā kopumā.

Patlaban ir sagatavotas informatīvas norādes un atgādinājumi darbiniekiem un apmeklētājiem, piemēram, par to, lai, izejot no telpas, tiktu izslēgta gaisma un no tīkla tiktu atvienotas tās ierīces, kas ilgstoši netiek izmantotas.

Jau šobrīd izlikti aicinājumi ikdienā izmantot kāpnes, taču lietot liftus tikai cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai kravu pārvadāšanai.

Tāpat koplietošanas telpās tiks samazināta apgaismojuma intensitāte un ēku fasādes diennakts tumšajā laikā netiks izgaismotas.

Vietās, kur tas iespējams, tiks atslēgta karstā ūdens padeve, piemēram, tualetēs, kā arī nodarbinātie tiks aicināti būt taupīgākiem attiecībā uz papildu ierīču, piemēram, tējkannu, mikroviļņu krāšņu, ledusskapju lietošanu, izmantojot tās tikai nepieciešamības gadījumā.

NVA ciešā sadarbībā ar visiem iekšlietu nozarē strādājošajiem plāno, ka šādi iespējams ietaupīt aptuveni 10% no patērētajiem energoresursiem. Patlaban energoresursu pakalpojumu sniedzēji vēl sniedz informāciju par iespējamo sadārdzinājumu, tāpēc precīzus skaitļus NVA nosaukt nav iespējams.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas