Igaunija pieprasa samazināt darbinieku skaitu Krievijas vēstniecībā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) norādījis, ka Krievijas vēstniecībai Tallinā jāsamazina diplomātiskais un vispārējais personāls, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas paziņojumu presei, Krievijas vēstniecība trešdien, 11.janvārī, brīdināta, ka līdz 1.februārim par pusi jāsamazina diplomātiskais un vispārējais personāls. Mērķis ir sasniegt vienādu vēstniecībās nodarbināto skaitu Maskavā un Tallinā.

Reinsalu sacīja: «Mēs uzskatām, ka paritātes princips ir ļoti svarīgs attiecībās ar Krieviju. Ņemot vērā to, ka Krievija izvērš agresiju Ukrainā un Krievijas vēstniecība nav ieinteresēta Krievijas-Igaunijas attiecību veidošanā, tās šībrīža darbinieku daudzumam nav attaisnojuma.» Reinsalu piebilda, ka kopš februāra Igaunija ir samazinājusi kontaktu ar Krieviju, un martā slēdza Krievijas konsulātus Narvā un Tartu. Tāpat izraidīti trīs Krievijas diplomātiskā personāla pārstāvji, kas apdraudēja Igaunijas drošību un izplatīja Krievijas rīcību attaisnojošu propagandu.

«Tagad mēs esam noteikuši limitu Igaunijā strādājošo diplomātu skaitam, lai sasniegtu paritāti,»

norādīja ministrs. Šī rīcība ir atbilstoša pašreizējām attiecībām valstu starpā, kas sasniegušas ļoti zemu punktu. Igaunijas vēstniecībā Maskavā šobrīd strādā 8 diplomāti un 15 citas amatpersonas, kamēr Tallinā atrodas 21 Krievijas diplomāts un 23 citas amatpersonas. Igaunijas ārlietu ministrija uzskata, ka paritātes sasniegšanai nepieciešams šo skaitu samazināt līdz astoņiem diplomātiem un 15 administratīvajiem, tehniskajiem un apkalpojošajiem darbiniekiem.

Reinsalu arī piebilda, ka gadījumā, ja Maskava izraidīs kādu Igaunijas diplomātu, Igaunija joprojām turēsies pie paritātes principa.

Lasiet arī: Igaunijai padomju varas pieminekļu novākšana izmaksājusi teju miljonu eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas