Igaunijai vadošā loma Baraka Obamas 2011.gadā uzsāktajā iniciatīvā

Igaunijai nākamajos divpadsmit mēnešos būs vadošā loma Atvērtās pārvaldības partnerībā, kas ir starptautiska iniciatīva, ko 2011.gadā uzsāka bijušais ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama), vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Igaunijas valdība apstiprināja divu gadu Atvērtās pārvaldības partnerības (OGP) rīcības plānu, ko tā sāks īstenot šī gada 1.oktobrī, kad tā uzņemsies līdzpriekšsēdētāja lomu.

Šobrīd partnerībā ir 76 dalībnieki un Igaunija tai oficiāli pievienojās 2012.gada aprīlī.

Atvērtās pārvaldības partnerības mērķis veicināt atklātību, atbildību, godprātību un sabiedrības līdzdalību valsts varas procesu īstenošanā.

Savukārt Igaunijas valdības divu gadu plāna mērķis ir palielināt atklātību, caurspīdīgumu un veidot sociālo dialogu ar sabiedrību.

«Tas, ka Igaunija ir izraudzīta no 76 valstīm, lai vadītu šo iniciatīvu, ir svarīgi, jo īpaši starptautiskā mērogā,» sacīja Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas).

Pēc valdības sniegtās informācijas, rīcības plāns 2022.–2024.gadam ietver piecas darbības, kas palīdzēs veicināt kopīgu, uz zināšanām balstītu politikas veidošanu, lai padarītu Igauniju par inovatīvāku, uzticamāku un uz cilvēkiem vērstu valsti.

Ir plānots izveidot ceļvedi atvērtas pārvaldības attīstībai, kas veidos sistemātiskāku pieeju kopīgas politikas veidošanā, kā arī izveidot pasākumus, kas sniegtu atbalstu publiskā sektora inovācijām politikas veidošanā.

Esot OGP līdzpriekšsēdētāja amatā Igaunija vēlas pievērst uzmanību kopīgai politikas veidošanai. Šajā laikā valdība vēlas iepazīstināt ar kopīgas politikas veidošanas principiem un risinājumiem, kā to attīstīt tālāk.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas