Igaunijas aptiekās trūkst medikamentu bērniem

Igaunijas bērnu vidū šobrīd ir plašākais gripas un respiratoro vīrusu uzliesmojums pēdējo desmit gadu laikā, un tajā pašā laikā aptiekās sāk pietrūkt medikamentu, raksta Igaunijas medijs ERR News.

Ģimenes ārsts Ero Merilinds (Eero Merilind) sociālajos tīklos publicējis pamācības vecākiem un padomus, kā bez medikamentiem tikt galā ar drudzi. Aptiekās sāk trūkt bērniem piemērotu ibuprofēnu un paracetamolu saturošu preperātu, un gripas uzliesmojums pārbauda piegādes ķēžu vājās vietas.

Merilinds TV raidījumam Aktuaalne kaamera sacīja: «Mēs šobrīd esam situācijā, kad ārstiem ir ļoti sarežģīti tikt galā ar saslimšanām.

Ir gripas sezona, trako vīrusi, bet nav zāļu. Nav zāļu drudža mazināšanai, nav antibiotiku, nav medikamentu acu iekaisumu ārstēšanai.

Igaunijā šobrīd valda ļoti lielas problēmas piegādes ķēdēs.» Viņš piebilda, ka neatminas, kad Igaunijai būtu bijušas tik lielas problēmas pat ar visparastāko zāļu pieejamību.

Farmaceite Karina Alamā (Karin Alamaa) norādīja, ka sāk pietrūkt arī sīrupu: «Diemžēl man ir jāsaka, ka mums šodien nav sīrupu – nekādu. Ne paracetamola, ne ibuprofēna.» Farmaceite pastāstīja, ka nevar izgatavot sīrupus uz vietas aptiekā, lai gan tehniski tas būtu iespējams. «Ja mazais pacients nevar norīt tableti, to var saberzt pulverī, un to var iemērīt pareizajā apjomā. Bet sīrupi… Tā kopumā ir pavisam cita tehnoloģija. Ir maz ticams, ka bērni gribēs dzert sīrupu, kas gatavots aptiekā, jo tas būs tikpat rūgts kā tabletes,» Alamā sacīja.

Igaunijas situācija ir daļa no pasaules tendences, un saistīta arī ar pandēmiju. Tās laikā vīrusu infekciju izplatība bija ievērojami zemāka, un līdz ar to tika samazināti arī ražošanas apjomi. Tagad vīrusu izplatība atgriezusies iepriekšējā līmenī, un arī ražošana atkal tiek palielināta, bet izmaiņas radījušas problēmas piegādes ķēdēs. Samazinājusies arī medikamentu ražošana Eiropā, un tā pārvirzījusies uz Āzijas reģionu.

Gripas sezona vēl nav sasniegusi savu augstāko punktu, bet nav iespējams piedāvāt ātru risinājumu esošajai situācijai. Tiek prognozēts, ka nākamās medikamentu piegādes Igauniju sasniegs janvāri vai februāra sākumā.

Lasiet arī: Gripas epidēmijas dēļ Stradiņu slimnīcā ierobežo pacientu apmeklējumus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas