Izniedz aizdevumus daudzdzīvokļu māju dalītā īpašuma izbeigšanai

No ceturtdienas, 27.jūlija, AS Attīstības finanšu institūcija Altum (Altum) sāk daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem piedāvāt aizdevumu noteiktās atsavināmās zemes izpirkšanai, ziņo tās mediju pārstāvis.

Aizdevuma mērķis ir veicināt finansējuma pieejamību tiem daudzdzīvokļu ēku īpašniekiem (dzīvokļu īpašniekiem), kuri vēlas izmantot Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās mājās izbeigšanas likumā nostiprināto mehānismu, lai izbeigtu piespiedu dalīto īpašumu ar zemes īpašnieku vai īpašniekiem, bet kuriem nav pieejami savi finanšu līdzekļi atsavināšanas cenas daļas samaksai.

Finansējums tiks piešķirts jau esošās Altum atbalsta programmas daudzdzīvokļu māju remontiem un apkārtējās teritorijas labiekārtošanas darbiem ietvaros. Tas palīdzēs iedzīvotājiem risināt situāciju, kas bijusi aktuāla jau vairākus gadus, tādējādi izbeidzot piespiedu dalīto īpašumu ar zemes īpašnieku. Turpmāk dzīvokļu īpašnieki iegūs zemes atsavināšanas tiesības un varēs izpirkt zemi zem viņiem piederošas ēkas.

Aizdevumi dalītā īpašuma izbeigšanai tiks piešķirti sākot no 10 000 eiro

ar atmaksas termiņu līdz 20 gadiem. Aizdevuma procentu likme ir fiksēta – 5,9% gadā – vai mainīga: 1,82% un Valsts kases aizdevuma valsts kapitālsabiedrībām mainīgā likme, kuru nosaka, piešķirot aizdevumu, un likmes mainīgā daļa – sešu mēnešu EIROBOR.

Lai informētu iedzīvotājus par piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas procesu, dzīvokļu īpašnieku lēmumu pieņemšanas nosacījumiem, kā arī Altum aizdevuma nosacījumiem,

23.augustā notiks informatīvs seminārs.

Altum aicina sekot aktuālajai informācijai tās mājaslapā. Detalizēti ar programmas nosacījumiem var iepazīties arī Ministru kabineta 2021.gada 6.jūlija noteikumos Nr. 481 [šeit] Atbalsta programmas nosacījumi būvdarbiem daudzdzīvokļu mājās, to teritoriju labiekārtošanai un daudzdzīvokļu mājām noteikto atsavināmo zemju izpirkšanai.

Altum, aizdevums, dalītā īpašuma izbeigšana, piespiedu zemes noma,
Foto: Tieslietu ministrija / LV portāla infografika

Lasiet arī: Pagarina atbalstu uzņēmējiem Krievijas agresijas radīto seku mazināšanai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas