Ministru kabineta otrdienas, 20. decembra, sēdē ir pieņēmts lēmumu līdz 2023.gada 31.decembrim pagarināt aizdevumu un garantiju programmas uzņēmējiem, kas paredzētas Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu radīto seku uz ekonomiku mazināšanai, ziņo Ekonomikas ministrija.
Atbalsta programmu termiņa pagarinājums vēl tiks saskaņots ar Eiropas Komisiju.
«Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā ir ietekmējis līdzšinējos sadarbības līgumus, traucētas piegāžu ķēdes, cenu pieaugumu ietekmē arī energoresursu cenas. Īstermiņā trūkst apgrozāmo līdzekļu, lai iepirktu izejvielas tālākai ražošanai. Tāpēc turpināsim nodrošināt uzņēmējus ar nepieciešamo atbalstu, lai netiktu būtiski ietekmēta saimnieciskā darbība un kopējā tautsaimniecības stabilitāte,» skaidro ekonomikas ministre Ilze Indriksone.
Kā jau ziņots, aizdevumu un garantiju atbalsta programmu ietvaros uz atbalstu var pretendēt saimnieciskās darbības veicēji, ja tos ir ietekmējušas militārās agresijas Ukrainā sekas, kas izpaužas kā pieprasījuma samazināšanās, esošo līgumu darbības pārtraukšana, apgrozījuma samazināšanās, traucējumi piegādes ķēdēs, cenu pieaugums un ierobežojums turpmākām investīcijām.
Atbalsts pieejams visām saimnieciskās darbības veicēju kategorijām (sīkie, mazie, vidējie, lielie saimnieciskās darbības veicēji), kā arī attieksies uz lauksaimniecības, zvejniecības un akvakultūras nozaru saimnieciskās darbības veicējiem.
Komersantiem pieejamā maksimālā aizdevuma summa ir līdz 3 miljoniem eiro.
Maksimālā garantiju summa vienam komersantam ir līdz 10 miljoniem eiro. Atbalstu komersantiem sniedz Attīstības finanšu institūcija ALTUM. Līdz šim uzņēmumi aizdevuma saņemšanai tai iesnieguši 26 pieteikumus lopumā par 15,5 miljoniem eiro. Vienlaikus abās atbalsta programmās ir veikti atsevišķi tehniski grozījumi.