“Gada nogale, kad apkopojam visvairāk pirkto grāmatu sarakstu, ir aizraujošs moments gan mums, tirgotājiem, gan gaidīts brīdis izdevējiem, lai noskaidrotu kādā secībā ir ierindojušās izdotās grāmatas. Protams, rokas ziņkārībā trin arī autori un lasītāji,” komentē uzņēmuma “Jānis Roze” pārstāvi.
Pēdējo gadu tendence turpinās – esam uzticīgi Latvijas autoriem, jo 8 no 10 topa nosaukumiem ir latviešu autoru sarakstīti darbi.
“Četras grāmatas – Jurģa Liepnieka “Mans nabaga pirāts”, Andra Kalnozola “Kalendārs mani sauc”, Džeimsa Klīra “Atomiskie ieradumi” un Zanes Grēviņas “Vienkārši našķoties” ir stabili palikušas Top 10 kopš pagājušā gada. Pateicoties filmas “Mātes piens” panākumiem uz kino ekrāna, arī Noras Ikstenas grāmata ir bijusi lasītāju pieprasīta. Kā liels pārsteigums topā nonākusi Armanda Pučes grāmata “Aprakt dzīvu pie karātavām”, kuras pirmā tirāža kā karsti pīrādziņi izpirkta divās nedēļās,” vēsta Uzņēmuma “Jānis Roze”.
Kas vēl aizrauj un interesē lasītājus?
Pilnīgi noteikti vēsture un pagātnes liecības, kas balstītas uz patiesiem notikumiem, To var teikt gan par Kārļa Ceipes grāmatu “Čekas šofera atmiņas” un Serhija Rudenko darbu “Zeļenskis. Biogrāfija”, gan Valda Klišāna “Pieauguša puikas atmiņu kladi”, Armanda Pučes “Ar baltiem cimdiem” un autorkolektīva sarakstīto “Finks un sargeņģelis. Zibsnis”.
Vēlme kaut uz mirkli ielūkoties slavenību dzīvē veicinājusi interesi par Māras Upmanes-Holšteines grāmatu “Piezīmes uz šaubu malām”, Prinča Harija memuāriem “Liekais”, Ilonas Balodes “Ielu muzikantu piezīmēm” un Metjū Perija autobiogrāfiju “Draugi, mīlestības un Lielais Drausmīgais”.
Bērnu grāmatu vidū izteikts favorīts ir pūķīša Kokosrieksta sērija, kurai pievienojas Ričijs Rū un Kika Mika, komentē “Jānis Roze” pārstāvji.