Jāņu skaits 14.Saeimā mazākais kopš neatkarības atjaunošanas

Deputātu, kuru vārds ir Jānis, skaits 14.Saeimā ir mazākais salīdzinājumā ar citiem parlamenta sasaukumiem kopš neatkarības atjaunošanas.

14.Saeimā ir septiņi Jāņi. Līdz šim šāds Jāņu skaits ir bijis mazākais Saeimas sasaukumu vēsturē kopš neatkarības atjaunošanas.

Nav gan izslēgts, ka Jāņu skaits 14.Saeimā vēl varētu mainīties,

ņemot vērā, ka parlamenta sasaukuma sastāvs tā darbības laikā ir mainīgs, deputātiem atstājot savus amatus.

Līdz šim visvairāk Jāņu bijis 7.Saeimā, kur strādāja 16 deputāti ar šādu vārdu. Augstākajā padomē un 6.Saeimā bija pa 14 Jāņiem, 11. un 13.Saeimā – pa 13 Jāņiem. 12.Saeimā strādāja 12 deputāti ar vārdu Jānis, bet pa desmit Jāņiem bija 5., 8. un 9.Saeimā. 10.Saeimā tikmēr strādāja deviņi deputāti Jāņi.

Kopumā Latvijas parlamentā deputātu lokā kopš 1990.gada strādājuši 63 Jāņi.

Jānis ar lielāko stāžu Saeimas deputāta amatā ir Jānis Urbanovičs (S), kurš tikai 14.Saeimā netika ievēlēts parlamentā, bet līdz tam strādājis deviņos tā sasaukumos. Otrais lielākais sasaukumu skaits ir Jānim Reiram (JV), kurš bijis pārstāvēts septiņos Saeimas sasaukumos. Jānis Ādamsons (S) strādājis sešos Saeimas sasaukumos, bet Jānis Vucāns (ZZS), Jānis Dombrava (NA), Jānis Lagzdiņš un Jānis Tutins (S)- katrs piecos. Lagzdiņš bijis arī Augstākās padomes loceklis.

Lasiet arī:Saeima noraida visus četrus pieprasījumus ministriem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas