Jaunnedēļ gaidāms straujš ūdenslīmeņa kāpums upēs valsts rietumu un centrālajā daļā

Atkušņa un nokrišņu ietekmē nākamās nedēļas pirmajā pusē gaidāma strauja ūdenslīmeņa paaugstināšanās un palieņu applūšana valsts rietumu un centrālās daļas upēs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lielākais ūdens kāpums gaidāms 23.-24.janvārī. Paredzams, ka upēs valsts rietumu un centrālajā daļā ūdenslīmenis palielināsies par 0,5-1,5 metriem, vietām pat par 2,5 metriem.

Latgales un Ziemeļvidzemes upēs ūdenslīmeņa kāpums būs krietni mazāks. Ja atkusnis valsts austrumu daļā būs neliels, ievērojams ūdenslīmeņa kāpums upēs nav gaidāms.

Hidrologi prognozē, ka upēs Latvijas rietumu un centrālajā daļā, paaugstinoties ūdenslīmenim, gaidāma ledus sakustēšanās un iešana, veidosies ledus sastrēgumi. Ūdenslīmeņa paaugstināšanās izraisīs palieņu un zemāko vietu applūšanu. Daudzviet ūdenslīmenis var pārsniegt atzīmi, kas atbilst dzeltenajam brīdinājumam, un ledus sastrēgumu dēļ vietām iespējams vēl augstāks līmenis.

Lielā daļā upju šoziem ilgstoši gāja vižņi un veidojās sablīvējumi, kas apgrūtinās ūdens caurplūdi atkušņa laikā, kad palielināsies notece.

Ledus biezums upēs ir vidēji 7-17 centimetri. Ogres lejtecē pie dzelzceļa tilta un Daugavā pie Daugavpils zem ledus konstatēts aptuveni metru biezs vižņu slānis.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā | ECT noraida prezidenta atraitnes sūdzību; Davosā tiekas prezidents un “Deutsche Bank” vadītājs

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas