Jēkabpils iedzīvotāji sašutuši par jaunās sabiedriskās tualetes izmaksām

Jēkabpilī izveidota jauna sabiedriskā tualete, kuras izmaksas neapmierina iedzīvotājus. Mazmājiņas ierīkošanas kopējais iztērētais finansējums nedaudz pārsniedz 70 tūkstošus eiro, bet tualetes platība ir nepilni astoņi kvadrātmetri, teikts Vidusdaugavas Televīzijas sižetā.

Jaunā tualete izveidota netālu no zaļā tirdziņa Rīgas ielā, un tā ikvienam apmeklētājam pieejama bez maksas. Pirmie apmeklētāji ir apmierināti ar labierīcībām, bet ir šokēti, uzzinot izmaksas, teikts sižetā. 

“Vai, vai!” savu izbrīnu neslēpj jēkabpilietis Pāvels. “Kas te var maksāt tik dārgi? Kas te ir? Paskatieties – pods, izlietne un sienas stāv! Tad jau visam no zelta vajadzēja būt!”

Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka gala summā ietilpst ne tikai pati tualetes ēka, bet arī būvprojekts, inženierkomunikācijas, pamati un citas detaļas. Konteinertipa ēka, ko pēc individuāla pasūtījuma izgatavoja SIA “Scan Plast Latvia LSEZ”, izmaksāja 27,7 tūkstošus eiro, ieskaitot PVN, savukārt vairāk nekā 44 tūkstoši eiro iztērēti būvprojekta izstrādei, uzmērīšanai, nospraušanai un izpilddokumentācijai, ūdensvada un kanalizācijas akas un pievada izbūvei, elektrības pieslēguma izbūvei, asfalta seguma atjaunošanai un ēkas pamatu izbūvei. Šos darbus veica SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.

Tualetes darba laiks vasaras periodā ir no pulksten 7:00 līdz 21:00, bet ziemas periodā – no pulksten 7:00 līdz 19:00. Tualetes uzturēšanas darbus veic SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.

Žurnālisti sižetā uzsver, ka šī nav pirmā dārgā sabiedriskā tualete Jēkabpilī. 2017. gadā lielu ažiotāžu izraisīja Kena parka labierīcības, kuru izveides kopējās izmaksas bija 85 tūkstoši eiro.

 

Lasiet arī: Atbildīgā komisija neatbalsta Rēzeknes domes atlaišanas likumprojektu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas