Kariņš atbalstītu Levita pārvēlēšanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) atbalstītu pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita pārvēlēšanu amatā.

«Man ir bijusi ļoti laba sadarbība ar Levita kungu, es atbalstītu viņa pārvēlēšanu amatā, neesmu vēl runājis par šo ar partijas biedriem, bet neesmu no neviena dzirdējis sliktas atsauksmes,» uz jautājumu, vai atbalstītu Levita virzīšanu Valsts prezidenta vēlēšanās, TV3 raidījumā 900 sekundes trešdien, 18.janvārī, teica Kariņš.

Vienlaikus par to, vai Levitu varētu atbalstīt, virzīt uz prezidenta amatu,

runāts ar partijas biedriem neesot.

Levits amatā tika ievēlēts 2019.gadā. Jau ir ziņots, ka 2.janvārī politologs, sabiedrisko attiecību speciālists Filips Rajevskis pauda: nacionālo jautājumu iekļaušana gadumijas uzrunā sabiedrībai liek domāt, ka Valsts prezidents sācis domāt par pārvēlēšanu šovasar.

Viņa ieskatā, prezidents jau kādu laiku domā par savu pārvēlēšanu un gadumijas uzruna bijusi daļa no rīcību kopuma, lai stiprinātu savu bāzes vēlētāju, kas, visdrīzāk, ir Nacionālā apvienība (NA). Tieši NA prezidenta amatam 2019.gadā virzīja kādreizējo Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Levitu.

«Iespējams, tāpēc viņš runā par nacionālajiem jautājumiem, lai uzrunātu NA vēlētājus, kurus Saeimā pārstāv NA deputāti. Nevarētu teikt, ka Levitam balsis parlamentā ir tieša veida problēma. Problēma ir tā, ka viņš nav populārs sabiedrībā, līdz ar to viņam nav vajadzīgo balsu parlamentā,» skaidroja politologs.

Pēc Rajevska paustā, ja Levits būtu populārs sabiedrībā, tad valsts pirmā persona varētu nesatraukties par atbalsta savākšanu parlamentā, jo deputāti it īpaši amatpersonu izraudzīšanās jautājumos lielā mērā atspoguļo sabiedrisko domu. Atklāts ir jautājums, vai tas, ko Levits sacīja, bija tas, ko sabiedrība gribēja dzirdēt, piebilda eksperts.

Lasiet arī: Levits «uzdod mājasdarbus» koalīcijai un vēlas koriģēt partiju finanses

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas