Kariņš: Sadales tīklu būtu vairāk jānodala no Latvenergo

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš raidījumā LTV Rīta panorāma trešdien, 30.novembrī, izteicās, ka, iespējams, uzņēmums Sadales tīkls būtu vairāk jānodala no elektrības ražotāja Latvenergo.

Premjers paziņoja – savulaik sadalot energomonopolu, no tā pilnībā tika atdalīts Augstsprieguma tīkls, bet Latvenergo un Sadales tīkls faktiski esot palikuši kopā. Kariņa skatījumā, iespējams, būtu jārestrukturizē arī šis palikušais koncerns, jo Latvenergo kā energoražotājam mazāk interesējot konkurence.

Sadales tīklam vajadzētu būtu orientētam uz pēc iespējas lielāku ražotāju skaitu.

«Es šo publiski pasaku kā iespēju, lai eksperti izvērtētu, vai koncerns pašlaik ir pareizi strukturizēts,» LTV raidījumā izteicās valdības vadītājs. Kariņš uzsvēra, ka iespējamā restrukturizācija noteikti nav īstermiņa jautājums, jo tā rūpīgi jāizvērtē. Tacu īstermiņā ir jānodrošina, lai nebūtu strauja tarifu pieauguma, kuru Latvijas ekonomika varētu neizturēt.

Kā jau ir ziņots, Augstsprieguma tīkls un Sadales tīkls ir pieteikuši iespaidīgus elektrības pārvades tarifu palielināšanas plānus. Tie izsaukuši satraukumu sabiedrībā, tāpēc politiķi apņēmušies nodrošināt plānos izmaiņas.

Lasiet arī: Kariņš pieprasa izvērtēt iespējas koriģēt AT un ST tarifu projektus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas