Kariņš, Siliņa un Rinkēvičs uz laiku atteikušies no deputāta algas

Arturs Krišjānis Kariņš, Evika Siliņa un Edgars Rinkēvičs (visi JV) atteikušies no Saeimas deputāta atalgojuma, liecina Saeimas prezidijam iesniegtie deputātu iesniegumi.

Iesniegumos 14.Saeimas deputāti norādījuši, ka atsakās no Saeimas deputāta algas no 1.novembra līdz brīdim, kamēr pilda savus amatus valdībā.

Jāuzsver, ka saglabājot amatu parlamentā, ministrs nesaņem divas algas. Likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā 9.panta otrā daļa paredz, ka gadījumā,

ja Saeimas deputāts amata pildīšanu savieno ar Ministru prezidenta, Ministru prezidenta biedra, ministra, īpašu uzdevumu ministra vai parlamentārā sekretāra amatu, viņam ir atļauts saņemt tikai vienam amatam paredzēto atalgojumu.

Kariņš šobrīd turpina pildīt Ministra prezidenta amata pienākumus, bet Siliņa pildīt Ministru prezidenta parlamentārās sekretāres pienākumus. Savukārt Edgars Rinkēvičs turpina pildīt ārlietu ministrija pienākumus.

Paredzēts, ka deputāti turpinās darbu valdībā vismaz tik ilgi, līdz tiks ievēlēta un Saeimā apstiprināta jaunā valdība un ministri.

Kā liecina pieejamā informācija Saeimas mājaslapā, 2022.gadā 14.Saeimas deputāta mēnešalga ir 3 386 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Savukārt iepriekšējā, 13.Saeima, nolēma līdz sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu atalgojumu 2019.gada līmenī, tādējādi 13.Saeimas deputātu algas līdz pilnvaru beigām bija 2 963 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas