Karš Ukrainā: izdarīts trieciens pa Vāgnera grupas mītni

Ukrainas spēki izdarījuši triecienu pa Vāgnera grupas tikšanās vietu, kas atradās Kadijivkā, Luhanskas reģionā, raksta britu raidorganizācija BBC.

Luhanskas trimdā esošais gubernators Serhijs Haidajs sacīja, kas veikts trieciens pa viesnīcu Kadijivkā, kuru par tikšanās vietu izmantoja Vāgnera grupas dalībnieki. BBC nav izdevies gūt apstiprinājumu, ka kaujinieki ir bijuši šajā viesnīcā. Vāgnera grupa ir valdības finansēti algotņi, kas rīkojas Kremļa interesēs. Jevgēņija Prigožina izveidotā privātā algotņu grupa tiek apsūdzēta kara noziegumos un vardarbībā pret civiliedzīvotājiem. Tās biedri iepriekš dienējuši Krimā, Sīrijā, Lībijā, Mali un Centrālāfrikas republikā.

Sīvas kaujas nedēļas nogalē norisinājušās Ukrainas dienvidos, kur Krievijas spēki veica triecienus Odesā, savukārt Ukraina bombardējusi mērķus okupētajā Melitopolē. Haidajs norādīja, ka triecienā Kadijivkā Krievija cietusi vērā ņemamus zaudējumus un vēl apmēram puse no izdzīvojušajiem varētu iet bojā, jo nav pieejama adekvāta medicīniskā aprūpe.

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) sazvanoties ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski sacījis, ka ASV sakopo spēkus, lai sniegtu vajadzīgo palīdzību Ukrainai. Baltais nams norādīja, ka runājuši arī par miera nodrošināšanu, kam būtu jānotiek saskaņā ar ANO atrunātajiem pamatprincipiem.

Sestdien, 10.decembrī, Ukrainas armija notriekusi desmit lidrobotus, bet ar pieciem citiem Krievijai tomēr izdevies veikt triecienu pa energoinfrastruktūru Odesā, atstājot bez elektrības apmēram pusotru miljonu cilvēku. Zelenskis sacīja:

«Situācija Odesā ir ļoti smaga. Diemžēl triecieni radīja lielus bojājumus, un ir vajadzīgs ne tikai laiks, lai atjaunotu elektropadevi. Tās būs dienas, nevis stundas.»

Saskaņā ar Ukrainas amatpersonu teikto, triecieni veikti ar Irānā ražotiem lidrobotiem.

Vācijas kanclers Olafs Šolcs (Olaf Scholz) pirmdienā, 12.decembrī, plānojis sasaukt G7 līderu tiešsaistes tikšanos, lai spriestu par stingrākām sankcijām Irānai un Krievijai. Plānots, ka sankcijas būs vērstas uz Irānas lidrobotu piegādi Krievijai, savukārt devītā sankciju pakete pret Krieviju paredz vēl apmēram 200 personu iekļaušanu Eiropas Savienības sankciju sarakstā.

Melitopoles prokremliskās amatpersonas ziņo, ka Ukrainas triecienos gājušas bojā divas personas un vēl desmit ievainotas. Triecienā esot iznīcināts atpūtas centrs, un Ukraina izmantojusi ASV piegādātās HIMARS raķešu sistēmas. Šis ierocis spēlē būtisku lomu Ukrainas pretuzbrukumos. Melitopole ir okupēta kopš marta, un ir nozīmīgs transporta mezgls Krievijas armijai – pilsēta atrodas starp Mariupoli austrumos, Hersonu un Dņepras upi rietumos un Krimu dienvidos. Ukraina norāda, ka, par spīti ziemai, tā turpina atgūt okupētās teritorijas.

Pēdējās nedēļās plašākā karadarbība notiek Ukrainais austrumos, īpaši ap Bahmutu Doneckas apgabalā. Zelenska padomnieks Oleksijs Arestovičs 10.decembra uzrunā norādīja, ka Melitopole šobrīd ir galvenais Ukrainas mērķis: «Ja kritīs Melitopole, sabruks visa Krievijas aizsardzības līnija Hersonas virzienā.» Viņš piebilda, ka šāda notikumu attīstība atvērtu Ukrainas spēkiem ceļu uz Krimu, ko Krievija anektēja jau 2014.gadā.

Lasiet arī: Krievu neonacistu grupējums vāc izlūkinformāciju Baltijas valstīs

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas