Karš Ukrainā: Krievija gatavo jaunus uzbrukumus

Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks Jevhens Jeņins informēja, ka Ukraina pastiprinās uzraudzību pie Baltkrievijas robežas, un nodrošinās tur pietiekamu bruņoto spēku un militārās tehnikas daudzumu, raksta raidorganizācija BBC.

Šis paziņojums seko Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizītei Minskā. Putins pieprasījis pastiprināt robežkontroli uz Krievijas robežām, kā arī aicinājis drošības dienestus stingrāk kontrolēt sabiedrību. Drošības dienestiem vajadzētu pārtvert jebkuru mēģinājumu pārkāpt robežas, identificēt uzbrukuma riskus no ārvalstīm un atrast nodevējus un sabotierus, norādījis Putins.

Krievijas prezidents arī sacījis, ka dienestiem jārūpējas par to iedzīvotāju drošību, kas dzīvo Krievijas anektētajos Ukrainas apgabalos. Dažos no tiem, īpaši Hersonā, Krievijas spēki bijuši spiesti atkāpties.

Saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas teikto, Baltkrievijā izvietotie Krievijas karavīri piedalīsies kopīgās mācībās ar baltkrievu spēkiem. Lai gan Baltkrievija tiešā karadarbībā nav iesaistījusies, tā ļāva Krievijai izmantot teritoriju, lai februārī sāktu iebrukumu Ukrainā.

Tiek uzskatīts, ka šobrīd Maskava izdara spiedienu uz Minsku, lai panāktu lielāku atbalstu karadarbībai Ukrainā, tomēr Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs to noliedzis, sakot, ka tie ir meli bez jebkāda pamatojuma.

Putina vizīte Minskā tiek dēvēta par darba braucienu, un tikšanās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko ilga vairāk nekā divas stundas. Pēc tam uzstājoties preses konferencē, Putins paziņoja, ka Krievija nevēlas nevienu «absorbēt», tomēr norādīja, ka ienaidnieki cenšoties apturēt Krievijas sadarbību ar Baltkrieviju.

ASV Valsts departamenta pārstāvis Neds Praiss (Ned Price) sacīja, ka Putina paziņojums ir ārkārtīgi ironisks, ņemot vērā, ka Krievija šobrīd cenšas «absorbēt» Ukrainu.

Lasiet arī: Baltkrievija plāno sākt mācības, Ukraina uzmana robežas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas