Kažociņš: Putina draudi par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā jāvērtē kā iebiedēšanas mēģinājums

Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā ir kārtējais Rietumu iebiedēšanas mēģinājums, lai panāktu, ka tie samazina atbalstu Ukrainai, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš.

Viņš skaidroja, ka Krievijas bruņotajiem spēkiem patlaban iet ļoti slikti, jo iecerētais triju dienu karš Ukrainā ir pamatīgi ieildzis un nesis ļoti vājas sekmes. Tādēļ Putins atgriežas pie tā, kas, viņaprāt, visvairāk varētu iebiedēt Rietumus un likt tiem samazināt Ukrainai sniegto atbalstu, un tā ir tā sauktā kodolieroču žvadzināšana.

«Šinī gadījumā ir pilnīgi skaidrs, ka viņi [krievi] būtu varējuši un vēl agrāk varēja kodolieročus ļoti ātri ievest Baltkrievijā, ja viņiem tas būtu licies vajadzīgs,

bet tas nav darīts, bet tagad viņi skaļi paziņo, ka tas būšot,» komentēja Kažociņš.

Jau vēstīts, ka Putins sestdien pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

ASV Nacionālās drošības padome norādīja, ka Vašingtona neuzskata, ka Krievija gatavotos lietot kodolieročus.

Ukraina pieprasījusi sasaukt ANO Drošības padomes ārkārtas sēdi.

Krievijas atkārtotajam iebrukumam Ukrainā turpinoties jau vairāk nekā gadu, arvien izskan bažas par iespējamu kodolieroču izmantošanu.

Lasiet arī: Zelenskis: Krievija izmanto Zaporižjas AES šantāžai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas